Bu 2 Altcoin İçin Balina Alarmı: Binance’e Dökülüyor!

Son zamanlarda, özellikle iki altcoin projesi için balina alarmı çalmaya başladı. On-chain verilere göre büyük yatırımcılar olan balinalar, yakın zamanda çeşitli işlemler gerçekleştirerek altcoin alıp  sattılar veya satmayı planlıyorlar. İşte detaylar…

Altcoin balinaları durmuyor: Dev balina 6 milyon dolarlık SHIB dumpladı

Meme tabanlı bir kripto para birimi olan Shiba Inu, bir balinanın yüklü satışına maruz kaldı. Büyük bir balinanın 6 milyon dolar değerinde SHIB boşaltmasını içeren son olaylara rağmen fiyatını sabit tutmayı başardı. Etherscan.io verileri, 29. en büyük Shiba Inu balinasının son on iki günde beş önemli işlemle 6.07 milyon dolar değerinde 538 milyar SHIB boşalttığını ortaya koyuyor.

Bu 3 Gelişme Shiba Inu Fiyatını Uçurabilir

En büyük Shiba Inu balinalarından biri olan bu yatırımcı, satış çılgınlığına 2 Nisan’da 2.25 milyon dolar değerinde 200 milyar SHIB’i tek bir işlemde elden çıkararak başladı. Balina daha sonra 5 Nisan’da 1.12 milyon dolar değerinde 100 milyar SHIB daha sattı. Bunu 7 Nisan’da 993,5 bin dolar değerinde 88 milyar SHIB satışı izledi. Halihazırda satılan büyük miktarlara rağmen, balina 11 Nisan’da 812.880 dolar değerinde 72 milyar SHIB daha satmaya devam etti.

Şu anda, yaklaşık iki gün önce gerçekleştirdiği son işlemde ise 880.620 dolar değerindeki 78 milyar SHIB’in satışı göze çarpıyor. Yoğun satışlara rağmen balinanın cüzdanında halen 40,64 milyon dolar değerinde 3.59 trilyon SHIB bulunuyor.

Satışlar, hack olayıyla geldi

Satışlar, Singapur merkezli önde gelen bir borsa olan Bitrue’da, 22 milyon dolar değerinde 172.55 milyar SHIB dahil olmak üzere yaklaşık 1.9 milyon dolarlık dijital varlığın kaybolduğu yakın tarihli bir hack olayının ardından geldi. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, hacker altı farklı işlemde 254 bin doların üzerinde değere sahip 22.55 milyar SHIB’i sattı. En son işlem bugün saat 05:34’te gerçekleşti ve 2 milyar SHIB satışı yapıldı. Bu olaylara rağmen, Shiba Inu’nun fiyatı yükselmeye devam etti. CoinGecko verileri, SHIB fiyatının son 14 günde yüzde 6.6 ve geçen hafta yüzde 2.9 arttığını ortaya koyuyor.

Arbitrum balinası 18 milyon dolar sattı

Bu arada, Lookonchain verilerine göre, dev bir ARB balina adresi, adresindeki yaklaşık 18 milyon dolar değerindeki 11 milyon ARB’nin tamamını beş saat önce Binance’e aktardı. Bu adresin ARB satın alma maliyetinin 13.55 milyon dolar olduğu ve ortalama satın alma fiyatının ARB başına yaklaşık 1.24 dolar olduğu bildirildi. Adres sahibi bu adresi 1.64 dolarlık fiyatla satarsa 4.54 milyon dolarlık kâr elde edecek.

Balinaların kripto para piyasası üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu ve alım satım faaliyetlerinin önemli fiyat dalgalanmalarına neden olabileceğini belirtmek gerekir. Shiba Inu balinası önemli miktarda SHIB satmış olsa da, coin’in fiyatı nispeten sabit kaldı. Bununla birlikte, devam eden satış olaylarının ve Bitrue hack’inin SHIB’nin uzun vadeli fiyatını nasıl etkileyeceğini göreceğiz. ARB’ye gelince, yakın zamanda 11 milyon tokenin dev bir balina adresi tarafından Binance’e aktarılması, kripto para biriminin satış sürecine girip girmeyeceği konusunda merak uyandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu