Bu 2 Altcoin Delist Ediliyor!

Kore’nin Dijital Varlık Ticaret Platformu Birliği olan DAXA, bu altcoin projelerini destekleyen ağların işlevselliğiyle ilgili endişeler sonucu OMG Network (OMG) ve Serum (SRM) olmak üzere iki kripto para birimi için işlem desteğini sonlandırmayı planladığını açıkladı. Açıklamaya göre karar, DAXA üyeleri tarafından dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra alındı. İşte detaylar…

Güney Kore borsalarından altcoin delist kararı

Güney Kore’de popüler bir kripto para borsası olan Upbit tarafından yapılan duyuruya göre DAXA üyeleri OMG ve SRM’yi platformundan çıkarma kararı aldı. Karar, düzgün çalışmadığı tespit edilen OMG Network ağının işlevselliği hakkında endişelerin ortaya çıkmasının ardından geldi ve ağ bloğunun normal çalışmasını doğrulamayı zorlaştırdı. Benzer şekilde, Serum projesinin de düzgün çalışmadığı tespit edildi ve protokolü kullanılamıyor.

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analistlerden Altcoin Tahminleri!

DAXA üyeleri, bu kripto para birimlerinin alım satımıyla ilgili potansiyel riskleri göz önünde bulundurduktan sonra OMG ve SRM’yi listeden çıkarma kararı aldı. Üyeler, bu kripto para birimlerini destekleyen ağlardaki işlevsellik sorunlarının ticaret platformunun bütünlüğü için bir tehdit oluşturabileceğini düşündüler. Daha önce Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere DAXA üyesi borsalar şu şekilde: Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax.

Hangi işlem çiftleri etkileniyor?

Upbit, OMG ve SRM’yi 26 Nisan Pekin saatiyle 13:00’te listeden çıkaracağını duyurdu. Delist olacak söz konusu işlem çiftleri OMG/KRW, OMG/BTC, OMG/USDT, SRM/KRW ve SRM/BTC’dir. Listeden çıkarılmanın ardından, müşteriler Upbit platformunda OMG ve SRM ile işlem yapamayacak veya para yatıramayacak. Bununla birlikte, müşteriler OMG ve SRM tokenlerini Haziran ayı sonuna kadar çekebilecekler.

2 Altcoin Dev Haberler Duyurdu Pik Yaptı

DAXA üyeleri, OMG ve SRM’nin listeden çıkarılmasının genel kripto para piyasasının bir yansıması olmadığını vurguladılar. Aksine, ticaret platformunun güvenliğini ve istikrarını sağlamak için gerekli bir önlem. Açıklamaya göre karar, bu kripto para birimlerinin alım satımıyla ilgili potansiyel risklerin dikkatlice değerlendirilmesinden sonra alındı. OMG ve SRM, bir kripto para biriminin işlevselliğiyle ilgili endişeler nedeniyle delist edilen ilk coin’ler değil. Geçmişte, teknik sorunlar veya diğer endişeler nedeniyle çeşitli borsalardan birkaç kripto para birimi çıkarıldı. Bazı durumlarda, delist geçici olurken, diğerlerinde kalıcı oldu.

SRM ve OMG’nin fiyatı bu durumdan nasıl etkilendi?

Bu gelişme sonrası OMG Network (OMG) fiyatı yüzde 9.8 oranında değer kaybetti. Coin, 1.60 dolardan 1.39 dolara kadar geriledi ve yazım itibariyle değer kaybı devam ediyor. Diğer yandan Serum (SRM) son 24 saatte yüzde 7.2’lik bir yükseliş yaşayarak delist haberinden pek etkilenmemiş gibi duruyor. Kripto para biriminin son 24 saatteki en düşük ve en yüksek seviyesi sırasıyla 0.17 dolar ve 0.24 dolar. Yazım sırasında SRM, 0.19 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin Borsası Bu Altcoin İçin İşlemleri Durdurdu!

Kripto para borsaları, ticaret platformlarının güvenliğini ve bütünlüğünü sağlama sorumluluğuna sahiptir. Müşterilerine yönelik olası riskleri önlemek için uygun tedbirleri almalıdırlar. DAXA üyeleri, OMG ve SRM’yi listeden çıkarma kararını, bu kripto para birimlerinin alım satımıyla ilgili potansiyel riskleri dikkatle değerlendirdikten sonra almıştır.  Sonuç olarak, OMG ve SRM’nin Upbit platformundan çıkarılması, ticaret platformunun güvenliğini ve istikrarını sağlamak için gerekli bir önlem olarak gösteriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu