Bu 10 Altcoin Büyükleri Bile Devirdi! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasası, TÜFE verilerinin açıklanmasının ardından yükselişe geçti. Haftanın en iyi altcoin projeleri, büyük kripto para birimlerinin performansını geçti! İşte o 10 altcoin projesi…

Bu 10 altcoin piyasa büyüklerinin önüne geçiyor!

Conflux (CFX)

Conflux, küresel DeFi ekosistemini güçlendirmek için merkezi olmayan ekonomileri birbirine bağlamaya odaklanarak projelerin Asya’da kolayca inşa edilmesini sağlayan blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor. Yerel token’ı CFX, yedi gün içerisinde yüzde 149’luk bir artış yaşadı ve 0,400703 dolar seviyesine yükseldi. Projenin son 24 saatlik işlem hacmi ise 1.3 milyar doları aştı ve birçok yatırımcıdan ilgi gördü. 4 saatlik grafiğe baktığımızda, 50 EMA 200 EMA’nın üzerinde olduğu için CFX boğalarla birlikte ilerliyor. Dahası, 200 EMA ve 50 EMA neredeyse birbirlerinin yolunu kesiyordu, ancak göstergeler arasındaki boşluk genişlemeye devam ettikçe CFX death cross’tan kurtuldu. Bu, CFX’in yükseliş yolculuğunun bir süre daha devam edeceğini gösterebilir.

CFX’in hareketleri, Şubat sonunda tanık olduğu yükselişe benzer şekilde ilerliyor. Şubat ayı fiyat hareketi, CFX’in daha da yükselmeden önce death cross’un yakınından geçtiğini gösteriyor. RSI (Göreceli Güç Endeksi), bazı yatırımcılar tarafından tarafsız bir bölge olarak kabul edilen 60.13 seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, RSI yukarıyı işaret ettiğinde mevcut konumunun ötesine geçme şansı var. RSI yukarı doğru devam ederse, SMA’nın üzerine çıkarak CFX’in boğa koşusunu doğrulayabilir. Nihayetinde yatırımcılar, CFX’in boğa koşusuna devam edip etmeyeceğini teyit edebilecekleri için göstergeleri yakından incelemelidir.

Stacks (STX)

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere haftanın en iyi coin’leri arasında Stacks (STX) de bulunuyor. STX hafta boyunca, yüzde 100 değer kazandı ve anlık olarak 1,21 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 1.6 milyar dolar seviyesinde bulunan STX için 4 saatlik grafik, 50 EMA’nın 200 EMA’nın üzerinde olduğunu ve boğa koşusunun başladığını gösteriyor. Üstelik fiyat, Destek 2 bölgesini toz içinde bıraktı ve EMA göstergeleri arasındaki boşluğu genişletmeye devam ediyor. Bu boşluk genişlemeye devam ederse, STX’in Direnç 2 seviyesinin ötesine geçme olasılığı ile yukarı yönlü yörüngesine devam etme şansı bulunuyor.

TÜFE verilerinin ardından bazı yatırımcılar STX’e yöneldi. Öte yandan uzmanlar, Yatırımcıların fiyat hareketini ve oynaklığı anlamak için ATR ve RSI gibi göstergeleri yakından gözlemlemesini öneriyor.

SingularityNET (AGIX)

Bu hafta OpenAI tarafından piyasaya sürülen GPT-4 versiyonunun ardından Singularity NET (AGIX) yükselişe geçti ve hafta boyunca yüzde 57 değer kazandı. Anlık olarak proje, 0,526173 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 634 milyon dolar. Öte yandan 4 saatlik grafiğe bakıldığında AGIX, death cross durumundan geri dönüş yaptıktan sonra dikkate değer bir performans gösterdi.

0.03144 değerinde bulunan BBP (Boğa-Ayı dengesi) göstergesi de AGIX’ın şuan boğanın gücü altında bulunduğunu aktarıyor. Ayrıca, BBP yukarı doğru işaret ediyor, bu da AGIX’in daha erken yükselebileceğini gösterebilir. RSI (Göreceli Güç Endeksi) 61.76 değerinde olmasına rağmen, ayıların fiyatı aşağı çekebileceğinin bir işareti olarak kabul edilen SMA’nın altında. Ancak, RSI’nin yörüngesine bakıldığında, SMA’yı geçebilir. Bu, alıcılar talep gösterdikçe AGIX’in daha da yükseleceğini teyit edebilir. Yakında fiyatların tersine dönme şansı olabileceğinden, yatırımcılar AGIX’i satın almadan önce göstergeleri yakından incelemelidir.

Kava (KAVA)

Bu hafta en iyi performans gösteren coin’ler arasında KAVA yer aldı. KAVA yedi günlük süreç içerisinde yüzde 11’in üzerinde değer kazandı. Anlık olarak fiyatı 1,02 dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasa değeri ise 455 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığında grafik KAVA’nın yukarı doğru tırmandığını görülüyor. Ancak KAVA şu anda 50 EMA’nın altında işlem görüyor ve bu, KAVA’nın yükseliş tırmanışından gerilemeye başlayacağının bir işareti olarak kabul edilebilir. Ayrıca, RSI şu anda birçok yatırımcı tarafından nötr bölge kabul edilen 42.09 değerinde. Uzmanlar piyasa düzeltmesi yaşanabileceği yönünde açıklamalarda bulunarak KAVA’nın yeniden yükselebileceğini aktarıyor.

ImmutableX (IMX)

Immutable X (IMX), yedi günlük süreç içerisinde yüzde 77 değer kazandı. Anlık olarak proje 1,50 dolardan işlem görüyor ve 1.3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Uzmanlar işlem hacminin değer kaybetmesi nedeniyle projenin talebinin yakın zamanda azalabileceğine dikkat çekiyor.

Grafiğe göre IMX yükselen kama paterni oluşturuyor ve bu da IMX’in düşebileceğine yönelik bir sinyal. Uzmanlar, fiyat hareketinin yakından takip edilmesine işaret ediyor. Öte yandan RSI, ) şu anda SMA’nın üzerinde ve yukarıyı işaret ederek fiyatın yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Ancak RSI 68.55 değerinde ve aşırı alım bölgesine doğru yolculuğuna devam ediyor. IMX aşırı alım bölgesine ulaştığında yatırımcılar IMX’ın fiyat düzeltmesiyle karşılaşabileceğini bekleyebilirler.

Render Token (RNDR)

Haftanın en iyi coin’leri arasında yer alan RNDR, hafta boyunca iyi performans gösterdi. Coin, anlık olarak 1,52 dolardan işlem görüyor ve 7 günde yüzde 43 değer kazandı. Piyasa değeri 548 milyon olan coin, geçtiğimiz Pazar günü muhteşem bir çıkış yakaladı. 50 EMA 200EMA’nın altında olmasına rağmen, alıcılar fiyatlarını artırarak RNDR’nin savunmasına katıldı. Pazar gününden itibaren 200EMA ile 50EMA arasındaki fark azalmaya başladı ve bu da yakında olası bir golden cross oluşabileceğini gösteriyor.

Epik Artış: Bu 10 Altcoin Büyükleri Bile Devirdi!

RSI kısa süre önce SMA’yı 61.15 değeriyle yukarı doğru geçti. Bu, fiyatın aşırı alım bölgesine ulaşana kadar yükselişini sürdürebileceğinin bir işaretidir. Altcoin RNDR aşırı alım bölgesine ulaştığında, yatırımcılar AI coin’i satacaktır. Bununla beraber fiyat düzeltme bekleyebilir.

GMX (GMX)

GMX, yedi gün içerisinde yüzde 28 değer kazandı. Anlık olarak 81,78 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 698 milyon dolar olan coin, büyük bir düşüşten kurtularak değerini kanıtladı.

Epik Artış: Bu 10 Altcoin Büyükleri Bile Devirdi!

Geçtiğimiz Cumartesi günü 54 dolardan işlem gören coin, Perşembe günü 76 dolara kadar yükseldi. Fiyat yükselirken altcoin GMX’in yörüngesi şu anda yukarı doğru hedefleniyor. Ayrıca Salı günü, 200 EMA ve 50 EMA, boğa koşusunun başladığını işaret eden golden cross’u oluşturdu. Ayrıca RSI, bazı yatırımcılar tarafından nötr bölge olarak kabul edilen 60.72 değerinde bulunuyor. RSI anlık olarak hayati bölge olan SMA’ya dokunuyor çünkü henüz GMX için gidişat belli olmadı.

Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM) hafta içinde yükselişe geçen coin’lerden oldu. ATOM anlık olarak 12,61 dolardan işlem görüyor ve 3.6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor. Coin, hafta boyunca yüzde 13 değer kazandı.

Epik Artış: Bu 10 Altcoin Büyükleri Bile Devirdi!

Ancak, 50EMA, düşüş eğiliminin bir işareti olarak kabul edilen 200 EMA’nın altında. Altcoin ATOM’un fiyat hareketine odaklanırken, şu anda hala yukarı doğru gidiyor ve 50 EMA ile 200 EMA arasındaki boşluk azalmaya devam ederek golden cross’un yakın olduğuna işaret ediyor. RSI ayrıca, yörüngesi yukarı doğru işaret edildiğinden golden cross’un oluşabileceğini de doğrular. Dahası, RSI, SMA’nın yolunu kesti ve aşırı alım bölgesine yaklaşırken yukarı doğru yükselmeye devam ediyor. Şu anda, RSI 65.39 değerinde ve yakında 70 marjını geçebilir. Aşırı alım bölgesini geçtikten sonra, ATOM’un fiyatı yakında bir düzeltme ile karşı karşıya kalabilir.

Fetch.ai (FET)

GPT-4 lansmanıyla beraber yükselişe geçen bir başka altcoin ise FET olarak karşımıza çıktı. Proje yedi gün içerisinde yüzde 47 değer kazandı. Anlık olarak 0.44 dolar fiyatında bulunuyor. Piyasa değeri ise 360 milyon doların üzerinde.

Epik Artış: Bu 10 Altcoin Büyükleri Bile Devirdi!

4 saatlik grafik, FET fiyatının Pazar ve Salı günleri olmak üzere iki kez büyük bir sıçrama yaptığını ortaya koyuyor. Hafta boyunca FET, boğa koşusunun başladığını gösteren altın haçı sayesinde ayılardan kurtuldu. Golden cross, FET’in bir süre daha yukarı yönlü hareketine devam edeceğinin sinyalini veriyor.Ayrıca, RSI 62.49 değerinde ve gösterge yukarıyı gösterdiği için aşırı alım bölgesine yaklaşıyor. RSI ayrıca, FET’in bir süre daha boğa koşusunda kalabileceğini doğrulayan SMA’yı da geçti. Ancak aşırı alım bölgesine geldiği anda FET kademeli olarak aşağı inebilir.

Tezos (XTZ)

Tezos, şaşırtıcı bir fiyat hareketiyle haftanın en iyi coin’leri arasına girdi. Birçok altcoin gibi XTZ de Salı günü büyük bir artış yaşadı. XTZ, yedi gün içerisinde yüzde 26 değer kazandı. Anlık olarak 1.23 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 1.14 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Epik Artış: Bu 10 Altcoin Büyükleri Bile Devirdi!

4 saatlik grafiklere bakıldığında, XTZ son zamanlarda fiyat yükselmeye devam ederken golden cross’u oluşturdu. Golden cross oluşumuyla birlikte XTZ boğaları yönetmeye devam edecek ve trader’lar fiyatların daha da artmasını bekleyebilir. RSI, yörüngesi yukarı baktığı için bu tahmini de doğruluyor. Ayrıca RSI, SMA’nın üzerinde, yakında aşırı alım bölgesine geçeceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu