Borsa token’ı yerle bir oldu!

FTX kurucusu Sam Bankman Fried, 28 Mart itibarıyla yaklaşık 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Lewis Kaplan, Bankman-Fried’in “görünürdeki pişmanlık eksikliğini” öne sürerek 25 yıl hapis cezasına hükmetti. Ayrıca, eski milyarderin yatırımcı ve kredi verenlerin zararlarından dolayı 11 milyar dolara kadar geri ödeme yapmasına karar verdi. Bu gelişmeler ile doğrudan çöküşe geçen FTX borsasını yerel token’ı FTT, dakikalar içinde yüzde 20’ye yakın değer kaybetti.

FTX’e dair umutlar devam etse de işler zor!

Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen FTX 2.0 konusu, içerde parası kalan kullanıcılara umut vermişti. FTX’in bir şekilde geri dönerek faaliyet gösterme olasılığı ise tepkileri beraberinde getirdi. Çoğunluk kesim, batık borsanın milyonlarca kişiyi mağdur edip sektörü sarsmasından dolayı FTX 2.0’ı istemiyor.

FTT ftx

Şu an için FTX 2.0’a dair net bir gelişme olmasa da borsa tarafında işlerin iyi gittiği söylenemez. SBF’nin 25 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması kaos ortamını bir sonuca bağlamış olsa da FTT’deki düşüş yatırımcılarının canını sıktı. Haberin gelmesiyle birlikte 2,3817 dolardan düşüşe geçen borsanın yerel token’ı, kısa bir süre içinde 1,9089 dolara gelerek yüzde 19,85 değer kaybetti. Bitcoin‘in 70.000 dolarda seyretmesine rağmen bu oranda düşüş kaydeden tek kripto para FTT oldu.

Bunlara ek olarak SBF’nin cezasını az bulan büyük bir kesim oldu. Özellikle de sosyal medya platformlarından bu konuya eleştiri yağdıran kripto yatırımcıları, bunca mağduriyete karşılık 25 yıl hapsin yetersiz olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu