Borsa İstanbul’da yılın ilk gongu Oncosem için çaldı

Borsa İstanbul’da (BİST) gong, bu kere Oncosem için çaldı. İnfo Yatırım aracılığıyla halka arz sürecini muvaffakiyetle tamamlayan şirketin, halka arz büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL, halka açıklık oranı ise yüzde 24,95 olarak gerçekleşti. Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni’ne Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Oncosem İdare Şurası Lideri Erol Çelik, İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül katıldı.

Bu talep sermaye piyasalarına inancın eseri

Törende bir konuşma yapan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, şunları söyledi: “Oncosem, halka arzda gelen yüksek taleple ve 104 milyon TL meblağında halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Oncosem’in halka arzında yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan gelen yüksek talep, hem Oncosem’e hem de sermaye piyasalarımıza olan itimadı göstermektedir. Ben bu inancın 2023 yılındaki halka arzlarda da devam edeceğini düşünüyorum. Yılın bu birinci gong merasiminde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı ve borsamızın kuruluşunun 150. yılı olan 2023 yılının, şirketlerimize, yatırımcılarımıza, aracı kurumlarımıza, tüm paydaşlarımıza, borsamıza, sermaye piyasamıza ve ülkemize iyi olmasını diliyorum.”

Hedef dünyanın sayılı şirketlerinden biri olmak

Oncosem’in 26 yıllık geçmişine çok değerli muvaffakiyetler sığdırdığını, bugün ise bu muvaffakiyetlerini halka arzla taçlandırdıklarını söyleyen Oncosem İdare Şurası Lideri Erol Çelik, “Şu anda bize güvenen yatırımcılardan aldığımız güçle artık Borsa İstanbul’dayız. Gayemiz halka arzdan elde ettiğimiz gelirle yeni yatırımlara imza atmak ve Oncosem’i kendi alanında yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın sayılı şirketleri ortasında yer almasını sağlamak” dedi.

Başa dön tuşu