Boğalar için riskli olabilir

Ethereum, 23 Mart’ta 4 bin dolara yükselerek kaldıraçlı işlemlerde büyük bir temizlik yaptı.

Bu rallinin ardından Ethereum vadeli işlemlerinin açık pozisyonları 28 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17,09 milyar dolara ulaştı. Coinglass’ın verilerine göre ETH, 3.700 doların üzerinde işlem görmeye devam ederken vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlar 16,1 milyar dolara ulaştı. Bunlara ek olarak, Chicago Ticaret Borsası (CME) Ether vadeli işlemlerine ilişkin opsiyonların aylık işlem hacimleri Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ethereum eth analist

Ethereum için heyecanlı bekleyiş sürüyor

5 Haziran’da yayınlanan CCData raporuna göre CME’deki ETH opsiyon işlem hacmi yüzde 115 artışla 931 milyon dolara yükseldi. Bu, Nisan ayındaki 615,75 milyon dolarlık hacimle karşılaştırıldığında önemli bir artışı temsil ediyor ve aylık işlem hacmi açısından rekor bir seviyeye ulaşıyor.

Bazı analistler, Ether’in türev piyasasında artan işlem faaliyetinin, 23 Mayıs’ta spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasının ardından ETH’ye yönelik kurumsal ilginin arttığını gösterdiğini savunuyor.

Algoritmik ticaret şirketi Wintermute’un analistleri, “Ether’in CME açık pozisyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor, bu da S-1 başvuruları ve nihai lansman öncesinde ETH/BTC paritelerine yönelik kurumsal ilgiyi gösteriyor” dedi.

27 Mayıs’ta yayınlanan bir raporda ticaret şirketi, Ether’in opsiyonlarındaki artışın, önemli fiyat hareketlerine ilişkin artan beklentiler nedeniyle volatilitede bir artışa işaret ettiğini söyledi. Volatilite, opsiyon fiyatlarına dayalı olarak belirli zaman dilimlerinde gelecekteki hareketliliğe ilişkin piyasa beklentilerini ölçüyor.

Piyasa katılımcıları, spot Ethereum ETF’lerinin işlem görmesine yaklaşıldıkça Ether fiyatının daha değişken hale gelmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu