BofA’nın net faiz geliri beklentiyi yakalayamadı, hisseler geriledi

Bank of America (BofA) Çarşamba günü ikinci çeyrek finansallarını açıkladı.

Buna nazaran bankanın pay senedi başına düşen düzeltilmiş karı (EPS) 74 cent ile 71 centlik beklentinin üzerinde gerçekleşti. Buna rağmen bankanın CFO’su Paul Donofrio’nun açıklamasında yıllık EPS artışının bankanın geçmiş 12 aydaki yüzde 7’lik pay geri alımlarından takviye bulduğu belirtildi.

Ayrıca bankanın hem net faiz geliri (NII) hem de net faiz marjının (NIM) beklentilerin altında kalması sonrasında pay senetleri piyasa öncesi süreçlerde gerileyerek TSİ 14:23’te yüzde 0.21 ekside 28.93 dolardan süreç gördü. BofA’nın ikinci çeyrek net faizi geliri 12.34 milyar dolar ile 12.44 milyar dolarlık beklentinin altında kaldı.

Bankanın süreç (trading) geliri ikinci çeyrekte 3.27 milyar dolar ile 3.26 milyar dolarlık beklentinin üzerinde gerçekleşti. Pay senedi süreç geliri 1.15 milyar dolar ile 1.18 milyar dolarlık beklentinin altında kaldı.

Sabit getirili eser, Döviz ve emtia (FICC) geliri 2.13 milyar dolar ile bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 7.1 azaldı. Beklenti 2.08 milyar dolar idi.

Başa dön tuşu