Bitcoin ve Altcoinler Haftaya Sakin Başladı: BTC, ETH, XRP Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Ripple haberi ve XRP fiyatının uçmasıyla pozitif etkilenen Bitcoin ve altcoinler Temmuz ayının ikinci yarısına sakin bir başlangıç yaptı. Bu yazımızda sizlerle önemli kripto para birimlerinin teknik görünümüne göz atacağız.

Bitcoin (BTC)

Haziran ayının son haftasında 30 bin doları geçen Bitcoin, psikolojik seviye üzerinde kalmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi 3 haftadır yatay kanalda yoluna devam ederken haftasonu volatilite önemli ölçüde azaldı.

BTC grafiği.

Tüccarlar, 29.800-31.300$ aralığında yatay seyreden Bitcoin’in hangi yönde yoluna devam edeceğini merakle bekliyor. Yatay kanal yukarı yönlü kırıldığı takdirde BTC fiyatı 36.400$’a kadar yükselebilir. Ancak ayıların baskın geldiği senaryoda ise 28.000$’ın biraz üzerinde bir destek alanı göze çarpıyor.

Geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden paylaşım yapan Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatı için önemli bir tahmin yaptı.

Bitcoin an itibariyle 30.270$ seviyesinde işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Cuma günü Amerikan yargısından gelen olumlu haber ile Ripple, fiyat hareketi ile tüm dikkatleri üzerine çekti. SEC ve Ripple arasındaki davayla ilgilenen bir yargıcın kripto girişimini haklı bulması, XRP fiyatının uçmasına neden oldu.

Haberden önce 0,47 dolar civarında seyreden XRP, dava kararının ardından dakikalar içinde 0,93$ seviyesine ulaştı. Haftasonu bir miktar kâr satışı Ripple’ın tokeni yeni güne 0,75$’dan başladı.

XRP grafiği

Roketleri takan kripto para birimi için gözler görülür destek noktası 0,56$’da bulunuyor. Saatler içinde neredeyse ikiye katlayan XRP yatırımcıları al-sat yaparken ihtiyatlı davranmalı.

Ethereum (ETH)

Stablecoinler hariç piyasa değeri en büyük altcoin Ethereum, geçtiğimiz Cuma XRP ile ters yönde hareket etti. Ripple’ın yükseldiği saatlerde ETH 2.000$’dan 1.900$ desteğine kadar satış yedi. Tecrübesiz Ethereum yatırımcıları, XRP haberinin ardından satış yaparak yükselen coine akın etmiş olabilir.

ETH grafiği.

Önde gelen altcoin haftasonunu 1.900$ seviyesini test ederek geçirdi. Destek seviyesi aşağı yönlü kırıldığı takdirde ETH fiyatı 1.770$’a kadar düşmeye devam edebilir.

Ethereum, yeni haftaya ise 1.930$ civarında sakin bir başlangıç yapıyor.

Bu hafta kripto para piyasalarında seyir değiştirebilecek olan gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu