Bitcoin, SHIB, XRP, APT, ETH Yatırımcıları Neler Beklemeli?

Kripto analist Akash Girimath’a göre Bitcoin, tarihin tekerrür etmesi halinde yatırımcıları hazırlıksız yakalayacak bir aşamada. Analist, boğaların muhtemelen ETH, XRP için büyük likidasyonlara neden olacak bir tuzak için hazırlandığını söylüyor. Ayrıca analist, SHIB’in uzun vadeli alıcılar için bir fırsat sunduğunu belirtiyor. Analist Filip L’ye göre APT önemli bir dönüm noktasında.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Shiba Inu ve Aptos analizleri

BTC fiyat hareketi bir fraktala dönüşebilir

Son iki aydaki Bitcoin fiyat hareketi, 20 Ocak ve 1 Mart tarihleri arasında gerçekleşen hareketleri anımsatıyor. Tekrar eden model fraktal olarak adlandırılır ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Müthiş Osilatör (AO) momentum göstergelerinde bile görülebilir.

Tarih tekerrür ederse, yatırımcılar ilk olarak Bitcoin’in 28.051 dolara kadar küçük bir toparlanma rallisini bekleyebilir. Bu hareket, birinci senaryo. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi BTC’yi daha önce satın alma-durdurma likiditesini toplamaya itecektir. Bu likidite hareketinden sonra, satıcıların kontrolü ele geçirmesi ve dik bir düzeltmeyi katalize etmesi, erken ve açgözlü boğaları yanlış tarafa hapsetmesi muhtemel. RSI ve AO göstergeleri, bir ret ve ardından bir geri çekilme için kendi ortalama seviyelerinin altında mükemmel bir şekilde konumlandırılmış durumda. Birinci senaryonun ikinci ayağı, Bitcoin fiyatının 25.175 dolar ve 23.062 dolar destek seviyelerini etiketlemek üzere aşağı kaymasını içeriyor.

BTC 12 saatlik grafik

Bitcoin fiyatı için yükseliş tezi veya senaryo 2, BTC’nin fraktal görünümü geçersiz olmasını içeriyor. Bu da 28.051 dolar engelini bir destek tabanına çevirmesi anlamına geliyor. Bunu yaparsa, BTC 30.287 doları etiketlemek için yolunu açacaktır.

Ethereum kontrolü ele alamıyor

ETH fiyatı yaklaşık on gündür 1.817 dolarla kritik bir engelin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bu haftadan itibaren yatırımcılar, buy-stop likiditesini toplamak için bu seviyeyi süpüren küçük bir ralli bekleyebilirler. Bu hareketin, açgözlü boğalardan bir satın alma çılgınlığını tetiklemesi muhtemel. Satış baskısındaki müteakip bir artışın ETH’yi 1.703 dolar destek seviyesine düşürmesi mümkün. Bu hareket %6,4’lük bir düşüş anlamına gelecektir. Ancak satış baskısı artmaya devam ederse, Ethereum’un 1.703 dolar bariyerini yıkması olası. Böylece, 1.563 dolardan 1.478 dolara kadar uzanan destek bölgesini ziyaret etmesi muhtemel.

ETH 12 saatlik grafik

Ethereum fiyatı için düşüş görünümünün geçersiz olması, ETH’nin 1.817 dolar engelini bir destek tabanına çevirebileceği Bitcoin fiyatında yükseliş gerektirecektir. Böyle bir durumda ETH’nin, 2.028 dolar direnç seviyesini etiketlemeye çalışması mümkün.

Ripple fiyatı şimdilik yükseliyor

XRP fiyatı Mayıs ayındaki birden fazla denemenin ardından 0,469 dolardan ret gördü. Bu ablukanın üstesinden gelememesi XRP fiyatını düşürdü. Bu yüzden XRP, şu anda 0,463 dolardan işlem görüyor. İleriye dönük olarak, yatırımcılar XRP’nin buy-stop likiditesi için 0,469 dolar engelini aşmasını bekleyebilir. Ancak Bitcoin fiyatı yarı yolda çökerse, muhtemelen altcoin de bunu takip eder. Böyle bir durumda piyasa katılımcılarının, düşüşü durdurmak için kritik önem taşıyan 0,439 dolar ve 0,432 dolar seviyelerini tekrar ziyaret eden Ripple fiyatına odaklanmaları gerekiyor. Mevcut pozisyondan bakıldığında, bu hareket %6,4’lük bir iniş anlamına gelecektir.

Bitcoin
XRP 4 saatlik grafik

Bitcoin fiyatındaki belirsizlik nedeniyle Ripple fiyatının görünümü düşüş eğiliminde. Bununla birlikte, yatırımcıların 0,469 dolarlık engelin kesin bir şekilde aşılmasının düşüş tezini geçersiz kılacağına dikkat etmeleri gerekiyor. Böyle bir durumda, XRP’nin 0,500 dolar psikolojik seviyesini yeniden test etmeye çalışması mümkün.

Shiba Inu, fiyat aralığını daraltmaya devam ediyor

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB, Mayıs ve Eylül 2021 arasında küçük bir aralıkta sıkıştı. Konsolidasyonun sonuna doğru, SHIB bu aralıkta kalırken, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım bölgesinde olmaktan kurtuldu ve yükselmeye başladı. Geriye dönüp baktığımızda, bu hareket boğaların uyanmaya başladığına işaret ediyordu. Çok geçmeden, SHIB fiyatı önümüzdeki ay %1200’lük bir ralli başlattı. Bu da 0,0000875 dolarda yerel bir zirve yarattı.

Benzer şekilde, SHIB fiyatı için mevcut konsolidasyon Mayıs 2022’de başladıktan sonra bir yıldan fazla bir süredir devam ediyor. RSI son zamanlarda aşırı satım bölgesi bölgesine daldı. Bu da SHIB’nin yukarı yönde patlayıcı bir hareketi katalize etmesinden önce daha zamanı olduğunu gösteriyor. RSI’ın yükselmeye devam ettiği varsayılırsa, SHIB fiyatı için kısa vadeli hedef 0,0000106 dolar. Bu engelin ötesinde SHIB’in, 0,0000186 dolar direnç seviyesini de etiketlemesi mümkün. Toplamda bu hareket %117’lik bir yükseliş anlamına gelecektir.

Bitcoin
SHIB 3 günlük grafik

Shiba Inu fiyatı için belirtilen olumlu görünüm ne olursa olsun, yatırımcıların mevcut piyasa koşulları nedeniyle bunu bir tuz tanesi ile almaları gerekir. Bitcoin fiyatı ölümcül bir gerileme yaşarsa, olumsuz etkiler SHIB de dahil olmak üzere altcoin’lere yayılacaktır. SHIB fiyatı 0,00000712 dolar destek seviyesini bir direnç seviyesine çevirirse, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Böyle bir hareketin, Eylül 2021’in en düşük seviyesi olan 0,00000610 dolara doğru bir düzeltmeyi tetiklemesi mümkün.

Aptos fiyatı önemli bir dönüm noktasında

APT fiyatı, satış baskısı şu anda hafiflemediği için grafikte çirkin bir aşamaya girmeye hazırlanıyor. Ayıların fiyat hareketini 8,06 doların altına çekmesi halinde boğalar açığa çıkma riskiyle karşı karşıya. Acımasız bir düşüşün %15’lik bir kayba daha yol açması mümkün. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) küçük bir toparlanmaya işaret ediyor. Bununla birlikte, bunun sadece sıcak bir tabakta bir düşüş olması olası.

APT boğaları, yeşil yükselen trend çizgisi ve 8,06 dolarlık bu önemli çizgi boyunca yoğun bir şekilde savundu ve satın aldı. Her ikisi de neredeyse birbiriyle aynı hizaya geldi. Bu yüzden, ayıların sadece 8 doları aşağı yönde test ederek, boğaları pozisyonlarından kolayca çıkarması olası. Bu durumda, boğalar paniklemeye başlayacak ve pozisyonlarını boşaltarak kendilerini ayaklarından vuracak. Bu da bir miktar destekle karşılaşmadan önce 6,90 dolara kadar gidecek bir erimeyi tetikleyecektir.

Bitcoin
APT 4 saatlik grafik

Yukarı yönlü hareket ancak grafiklerde bazı takipler fark edildiğinde gerçekleşecektir. Bu da RSI’ın yükselmeye ve aşırı satım bariyerinden uzaklaşmaya devam ettiği anlamına gelir. Bu durumda, kırmızı alçalan trend çizgisini yukarı yönde kıracaktır. Böylece, büyük bir alım dalgasını tetikleyecek ve ilk tepkide 9 dolara doğru yönelecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu