Bitcoin Satıp, O Altcoinden Alabilirim! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasasında lider bir figür olan Michael Saylor, Bitcoin (BTC) teknolojisini güçlü bir şekilde savunmasıyla tanınmaktadır. Altcoinhaberi.com olarak ünlü milyarderin Bitcoin ve altcoin açıklamasını sizler için derledik. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin tutan milyarder açıklamalarda bulundu

2020’de, pandeminin küresel ekonomik etkilerinin ortasında, Saylor’ın şirketi MicroStrategy büyük miktarlarda Bitcoin satın almaya başladı. Saylor’ın yönlendirmesi altında MicroStrategy, Ağustos 2020’de 21.454 BTC satın aldı ve kripto para biriktirmeye devam ederek Saylor’u BTC pazarında önemli bir oyuncu olarak konumlandırdı.

Milyarder İçin İddia: Bitcoin Satıp, O Altcoinden Alabilirim!

Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin satın alımlarına liderlik etme rolüne ek olarak, kripto para birimine özel yatırımlar yaptı ve özellikle diğer dijital varlıklara kıyasla kripto para birimine desteğini açıkça dile getirdi. Bitcoin’in en olgun ve sağlam kripto para birimi olduğuna ve hem yatırımcılar hem de kullanıcılar için en iyi yatırım fırsatlarını sunduğuna inanıyor.

2022’de, Twitter üzerinden kripto para borsası Bitfinex tarafından 100 milyon dolar yatırım yapmayı seçecekleri üç kripto para birimi sorulduğunda, Saylor hemen şu yanıtı verdi: Bitcoin, Bitcoin ve Bitcoin. Geçen yıl yaşadığı düzeltmeden sonra bile BTC’nin ‘milyonlar değerinde’ olacağını kendinden emin bir şekilde belirtti.

Saylor, Ethereum hakkında ne düşünüyor?

Michael Saylor, Ethereum’a (ETH) yönelik eleştirel duruşu ve bir kripto para birimi olarak yetenekleri ile tanınır. ETH’nin teknik ve etik istikrarını henüz kanıtlamadığına ve bu nedenle güvenilir kabul edilebilmesi için beş ila on yıl boyunca izlenmesi gerektiğine inanıyor. Saylor, ETH’nin küresel bir para birimi olma şansına sahip olması için protokolün Vitalik Buterin dahil hiç kimse tarafından değiştirilemeyeceğinin sağlanmasının önemini de vurguluyor.

Saylor, Ethereum’u bir İlk Madeni Para Arzı (ICO) yoluyla ortaya çıkması ve yönetiminden sorumlu bir yönetim ekibinin varlığı nedeniyle bir emtia yerine bir şirket tarafından ihraç edilen bir finansal varlık olarak görüyor. Bir ihraççının varlığının, bir kripto para biriminin bir emtia olarak kabul edilme olasılığını ortadan kaldırdığını savunuyor.

Milyarder İçin İddia: Bitcoin Satıp, O Altcoinden Alabilirim!

MicroStrategy’nin eski CEO’su, ETH’nin merkezileştirilmesini de eleştirdi ve sık sık yapılan hard fork’ların onu geliştirme ekibi tarafından yapılan değişikliklere karşı savunmasız hale getirdiğini savundu. Saylor, protokoldeki bu tür önemli değişikliklerin, geliştirme ekibinin kararlar aldığı anlamına geldiğini ve parasal protokolün değiştirilebilmesi durumunda, Ethereum’un menkul kıymetler yasası kapsamında bir yatırım sözleşmesi sınıflandırmasına girebileceğini iddia ediyor.

Saylor artık bir Bitcoin maksimalisti değil mi?

Son zamanlarda, Michael Saylor’ın yer aldığı iddia edilen bir ses kaydı internette ilgi gördü. Ses kaydında Saylor’un Bitcoin’den bıktığını ve onu satmak istediğini ancak bir kırılma noktası beklediğini belirttiği iddia ediliyor. Ayrıca, birincil kripto para biriminin maksimalistlerinden hoşlanmadığını ve bunun yerine Ethereum’a yatırım yapmadığı için pişman olduğunu ifade ettiği bildirildi.

Milyarder İçin İddia: Bitcoin Satıp, O Altcoinden Alabilirim!

Tarihsel olarak Ethereum’u eleştiren birinden gelen bu iddia edilen duruş değişikliği, kaydın gerçekliği ve 2023’te daha yaygın hale gelen bir trend olan yapay zeka kullanılarak oluşturulmuş bir aldatmaca olup olmadığı hakkında soruları gündeme getiriyor.

Saylor’ın Bitcoin’i güçlü bir şekilde tercih etmesi, kamuya açık açıklamalarında ve tweet’lerinde görülebilir ve eğer fikirleri Ethereum sahipleri için önemliyse, yöneticinin altcoini daha yakından incelemesini beklemeleri gerekebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu