Bitcoin “dijital altın” olma yolunda ilerliyor

Bitcoin’un bir çeşit dijital altın olarak gelişim süreci güç kazanıyor. Bu, piyasa kıymeti en yüksek kripto parada taraf arayan yatırımcıların altına bakabilecekleri manasına geliyor. Kelam konusu teori, altının 25 Haziran’da tepe görmesi ve Bitcoin’un bir gün sonra zirve noktasına ulaşmasıyla birlikte geçen hafta mutlaka işledi.

Bloomberg Intelligence’a (BI) nazaran kurumsal yatırımcıların kripto paraya dayanağı, negatif faizli tahvillerde global çaptaki artış ve Fed faiz indirimi beklentileri üzere sebeplerden ötürü giderek artacak. Bitcoin’un altının dijital versiyonu olma yolundaki hakikat evrimi BI’ya nazaran kripto para piyasasının tamamına kıyasla daha süratli ilerliyor.

Yatırımcılar kelam konusu benzerlikten kaynaklı riskleri geçen hafta deneyim etti. Bitcoin ve altın yatırımcıların riskli varlıklara yönelmesiyle sert düştü.

BI tarafından Haziran ortasında kaleme alınan notta, Bitcoin’un altının dijital versiyonu olma yolunda evriminin güç kazandığı, lakin genel olarak kripto para piyasasının daha az ilgi uyandırdığı belirtildi.

BI’ya nazaran Bitcoin’un volatilitesi -son devirdeki artışlara rağmen- düşmeyi sürdürecek.

Bloomberg

Başa dön tuşu