Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin En İyi Zaman Ne Zaman?

Tim Draper 2013 yılında “Bitcoin 10.000 dolara gidiyor” demişti. Tam 3 yıl sonra Bitcoin 200 dolardan 10 bin dolara çıktı. Ancak, Tim Draper’ın elbette tüm tahminleri doğru çıkmadı. En son BTC tahmininde BTC’nin 250 bin dolar olacağını söylemişti. Ancak şimdi yeni bir strateji var. Ayrıntılara bakalım.

En İyi Bitcoin Stratejisi: 6 Ay Önce

Bugün için bu ilk teoriyi savunan birkaç kişi var. Bildiğiniz gibi, Bitcoin’cilerin birçoğu asla yeterince sahip olamayacağınıza ve tıpkı Microstrategy gibi sürekli istifleme yapmanız gerektiğine inanıyor. Biz de buna katılıyoruz.

Ancak, satın almak için doğru zamanın ne zaman olduğunu anlamamıza yardımcı olan daha spesifik bir teori var. Bu teorinin en büyük savunucusu Plan B. Eski bir nicelik analisti ve kurumsal trader kendisi. Plan B, daha önce duymuş olabileceğiniz “Stok Akış” modelinin arkasındaki isim.

Pozisyonunuzu Alın! Bitcoin İçin Boğa Göstergeleri Gelmeye Başladı

Stok, orada ne kadar coin olduğudur. Akış ise ne kadar yeni coin eklendiğidir. Eskiden yalnızca altın gibi emtialar için kullanılan bir ölçümdü. Ancak Plan B bunu Bitcoin’e uyguladı. Ancak Stok Akış onun tek teorisi değil. Bitcoin’in çoğunlukla 4 yıllık halving olaylarını çevreleyen 2 yıllık döngülerde hareket ettiğine inanıyor. Yani, bu sefer Bitcoin’in net halvingi en geç Nisan sonu ya da Mayıs başında olacak. Öngörülen tarih şimdilik 26 Nisan 2024. Bu 2 yıllık döngü nedir? Bu, 2022’de satın almanız gerektiği anlamına mı geliyor? Parti için çok mu geç kaldınız? Belki de değil.

Bitcoin stratejisi hakkında daha fazla bilgi

Teoriye göre Bitcoin için baskın boğa döngüsü halving olayından 6 ay önce başlar. Sonra 2 yıl boyunca devam eder. Bu da boğa döngüsünün halving olayından 18 ay sonra sona ereceği anlamına gelmektedir. Şimdiye kadar teori doğru çıktı.

Bu, Bitcoin satın almak için en iyi zamanlardan birinin bu yılın Ekim ayı sonlarında olacağı anlamına geliyor. Bu da Nisan sonundaki halvingin gerçekleşmesinden 6 ay öncesine denk geliyor. Ama dediğim gibi bu satın almak için en iyi zamanlardan biri olacak. İkinci en iyi zaman ne olabilir? Buna hızlıca geleceğim çünkü akıllı Bitcoin yatırımcılarının yaptığı şey bu.

Halving ile ne olacak?

Bitcoin’e geri dönersek, hatırlayın, halvingde blok ödülü yarı yarıya azalır. Her blokta 6,25 BTC’den her blokta 3,125 BTC’ye düşecek. İnsanlar halvingin Bitcoin’de fiyatlandırıldığını düşünüyor. Ancak asla öyle değil. İşte bu yüzden bu teori şimdiye kadar kârlı oldu. Fiyat halvinge doğru yükselir ve bir süre orada kalır.

ABD'li Şirketten Büyük Kripto Para Satışı!

Yeni bir bilgi olması ihtimaline karşı bu sizin için iyi bir ipucu. Ve bildiğimiz gibi, altcoinler Bitcoin’in izinden gider. Bu nedenle o zaman kesinlikle biraz Bitcoin almanız gerekirken, muhtemelen altcoin satın almak için de iyi bir zamandır.

Birikim yapmak için en iyi 2. zaman: şimdi

En tepeden söylendiği gibi, bir şeyi yapmak için en iyi ikinci zaman şu andır. Bu burada da geçerlidir. Kanıtı görmek ister misiniz? Şuna bir göz atın. Balinalar yapmaları gerekeni yapıyorlar. Ama karides, yengeç ve balıkların ne yaptığına bakın. Aylık çıkarılan Bitcoin arzının %208’inden fazlasını emiyorlar. Eğer bilmiyorsanız size söyleyeyim:

  • Karidesler <1 BTC’den daha azına sahip olanlardır.
  • Yengeçler 1-10 BTC ve Balıklar 10-100 BTC tutabilir.
Kritik Gelişme: Bu 11 Altcoin Yeni Ortaklıkları Duyurdu!

Gerçek şu ki, hiç kimse, ama hiç kimse piyasayı zamanlayamaz. Bunu yapabileceğini söyleyen herkes size yalan söylüyor. Ayrıca size bir şey satmaya çalışıyor demektir. Piyasayı zamanlayamayacağımızı biliyoruz. Ancak şu anda piyasada olursak büyük piyasa kazançlarını kaçırmayacağımızı biliyoruz. Kriptoda kaç kez beğendiğiniz ama tetiği çekmediğiniz bir proje gördünüz? Sonra birkaç hafta sonra %200 arttı ve şansınızı kaçırdığınızı düşündünüz.

Duyguyu bilmek

Bu duyguyu biliriz ve bu duygudan nefret ederiz. Boğa piyasası başladığında ayı piyasasının dibini görmeye çalışarak bu kazançları kaçırmayın. Piyasaya girerseniz, piyasa kazançlarıyla gelen getirilere katılmanız garantidir. Dolayısıyla, bu piyasada zaten dolar maliyeti ortalaması uyguluyorsanız, çoğunun çok önündesiniz demektir. Eğer yapmadıysanız, şimdi başlamak için harika bir zaman. Fiyatlar düştü. Bir süre daha bu şekilde kalabilecek olsa da, daha iyi piyasa koşulları burada. Emin olun boğa geri dönecek.

Bu nedenle beğendiğiniz projeleri fiyatlar daha düşükken satın almak mantıklıdır. Aynı durum kriptokoin.com olarak baktığımızda götürü yatırımlar için de geçerli. Ancak elbette fiyatlar tekrar düşerse elinizde fazladan kuru toz kalmayacaktır. Bununla birlikte, toplu yatırım ya da yavaş yavaş yatırım yapıyorsanız, her ikisi de şimdi başlamak için iyi stratejilerdir. Fiyatlar bu seviyelerde çok uzun süre kalmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu