Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para, Bu Altcoinleri Aldı! – Altcoinhaberi.com

Coinshares’in haftalık fon akışı raporuna göre, geçen hafta ABD’li düzenleyicilerin uyguladığı baskı, kurumsal yatırımcıların kripto paralara yönelik hissiyatı üzerinde doğrudan etkiliydi. Bitcoin ve BNB gibi piyasa devlerinden çıkan 17 milyon dolarlık fon, bu altcoin’lere aktı.

Bitcoin, art arda 4. haftada toplam 20 milyon dolar fon çıkışı gördü

Kripto para yatırım ürünleri, geçen hafta toplamda 17 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü. Böylece art arda 4.haftada kurumsal ilgisizliğe işaret etti. Yatırım ürünlerindeki hacimlerde hafta boyunca 844 milyon dolar ile düşüktü, ancak benzer bir durumda, Bitcoin’in hacmi de normalden %15 daha düşük olan 57 milyar dolar civarındaydı.

Coinshares, haftalık fon akışı raporunda, fon çıkışlarının ve kurumsal ilgisizliğinin kripto para piyasası üzerindeki düzenleyici belirsizliğe ilişkin devam eden endişelerden kaynaklandığını belirtiyor. Kripto para piyasası, Ocak ayında ilgi yeniden canlandıktan sonra Binance ve Silvergate etrafındaki FUD haberleri eşliğinde düşüşe geçti.

Raporun ayrıntılarında, Bitcoin’in art arda 4. haftada toplam 20 milyon dolara ulaşan çıkışlar yaşadığı yer alıyor. Öte yandan, Short Bitcoin ürünleri, üçüncü haftada toplam 1,8 milyon dolara ulaşan girişler gördü. Short-Bitcoin’e son dönemdeki girişlere rağmen, yönetilen toplam varlıklar (AuM), %36 artan Long-Bitcoin AuM’ye kıyasla sadece %4,2 arttı, bu da short pozisyonların bazı yatırımcıların bu yıl şimdiye kadar beklediği getirileri sağlamadığını gösteriyor. Bu da kripto para piyasası için düzenleyici belirsizliğe ilişkin devam eden yatırımcı endişelerini temsil ediyor.

Bitcoin ve BNB’den çıkan fon bu altcoin’lere aktı

Geçen hafta boyunca bazı altcoinlerde küçük girişler görüldü, Ethereum ve Solana sırasıyla 0,7 milyon ve 0,34 milyon dolar fon topladı. Diğer yandan, BNB Coin ve Cosmos sırasıyla 0,38 milyon ve 0,21 milyon dolarlık tutarın fon kaybı yaşadı. Genel tabloda, Bitcoin ve BNB Coin (BNB), haftanın fon çıkışı yaşayan iki büyük ismi. Fon girişi gören altcoin’ler ve miktarlar şu şekilde:

  • Ethereum (ETH): 0,7 milyon dolar
  • Solana (SOL): 0,34 milyon dolar
  • Litecoin (LTC), Tron (TRX), Polygon (MATIC) ve XRP (XRP) sabit kaldı.

Bölgesel bazda fon akışı

Bölgesel olarak, ABD’de toplam 7,6 milyon dolarlık giriş görülürken, Avrupa’da 23 milyon dolar tutarında çıkış görülmesiyle, hava tersine dönmüş görünüyor. Ülkelere göre fon akışı raporu şu şekilde:

Bu arada, Blockchain hisse senedi yatırımcıları, geçen hafta 1,6 milyon dolar tutarındaki girişlerle yükseliş eğilimini koruyarak bu trende karşı çıktı. Altcoinhaberi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası bu esnada ABD’den gelen kısıtlayıcı düzenlemelerden sonra eriyemeye başlayan BUSD’nin durumunu takip ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu