Bitcoin Binance’de  “İndirimli Fiyatla” İşlem Görüyor!

Bitcoin şu anda Binance.US‘de Coinbase, Kraken ve BitStamp gibi diğer büyük borsalara kıyasla “ağır bir indirimle” işlem görüyor. Ayrıntılara hep birlikte bakalım.

BTC indirimli fiyattan işlem gördü

Cryptocompare verilerine göre, Bitcoin şu anda Binance.US‘de 29.523 dolardan işlem görüyor.  Bu rakam diğer büyük borsalardaki benzerlerinden yaklaşık 500 daha düşüktür. Ancak, Coingecko tarafından bildirildiği üzere, bu indirimin yalnızca USD ile eşleştirilmiş Bitcoin için geçerli olduğunu, USDT ve USDC gibi sabit coinlerle eşleştirilmiş Bitcoin’in ise normal fiyatlardan işlem gördüğünü belirtmek önemli. Binance.US, 5 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davanın ardından zorluklarla karşılaştı. Bu yasal işlem, platformdaki BTC işlemleri için fiyat oynaklığına katkıda bulundu.

Şu anda hem SEC hem de ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gelen davalar var. Bu nedenle bu durumun ana şirketi Binance’in karşılaştığı sorunlarla bağlantılı olduğunu belirtmek gerekir. Diğer taraftan Amerikan yazılım şirketi MicroStrategy, önemli bir Bitcoin yatırımıyla tanınmakta. Son günlerde, 4 milyar dolarlık kripto para yatırımında kârlılık yaşadı. Bitcoin’in değeri, firma için önemli bir kilometre taşı olan 29.803 doları aştı. Bu rakam MicroStrategy’nin coin başına ortalama satın alma maliyeti.

Bitcoin ve kurumsal ilgi

Bitcoin’in olumlu fiyat performansı, geleneksel finansal kurumsal oyuncular tarafından spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) artan ilgiye bağlanabilir. Köklü şirketler arasında BlackRock, WisdomTree ve Invesco var. Bu şirketler spot Bitcoin ETF’leri başlatmak için başvuruda bulundular. Bu durum, piyasada yatırımcı duygularını canlandırıyor.

Milyarder Yatırımcı: Bu Kripto Para 40x Yapacak!

MicroStrategy’nin başarı öyküsü, Bitcoin’in bir yatırım olarak uzun vadeli uygulanabilirliğinin ve potansiyel kârlılığının bir kanıtıdır. Şirket, volatilite ve yasal engellerle mücadele ediyor. Ancak hazinesinin önemli bir bölümünü Bitcoin’e ayırma stratejik kararıyla karşılığını almıştır. CEO Michael Saylor’un Bitcoin’e yönelik sesli savunuculuğu var. Bu durum şirketin kripto alanında önde gelen bir oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırmıştır.

Banka Yığılmaları, De-pegler ve Kripto Rallisi: Neler Yaşandı?

Altcoinhaberi.com olarak battığımızda kurumsal ilginin artması ve düzenleyici netliğin gelişmesiyle, daha fazla geleneksel finansal oyuncunun MicroStrategy’nin ayak izlerini takip etmesi, kripto para birimlerini daha da meşrulaştırması ve benimsemesi beklenmekte. Kripto piyasasının geleceği hala belirsiz. Ancak, MicroStrategy’nin kârlı Bitcoin yatırımı iştah kabartıyor. Diğer taraftan kripto para birimlerine uzun vadeli bir bakış açısı ile bakanlar var. Buna göre bir risk iştahıyla yaklaşan yatırımcılar ve meraklılar için bu durum umut veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu