Binance’den Bu Altcoin İçin Durdurma Kararı!

Binance, kurucu ekibinin Çin’de göz altına alınmasından sonra Multichain’in tüm işlemlerini durdurdu. Cross-chain odaklı altcoin projesi, dün ortaya çıkan haberlerin ardından çift haneli değer kaybetmişti. Binance şimdi 10 köprülü token’i kısa süreliğine işlem dışı bırakıyor.

Binance, CEO’su ve ekibi kaybolan altcoin projesi için durdurma kararı aldı

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance Perşembe günü, Multichain ekibinden gelen açıklamalar neticesinde karar verdi. Borsa, birkaç köprülü ağ token’i için para yatırma işlemlerini geçici olarak askıya aldığını bildirdi.

Bu arada, birden fazla kaynak Multichain’in kurucu ortağı ve CEO’su Zhao Jun’un şu anda kayıp olduğunu öne sürüyor. Haberlere göre proje ve kurucusu polis tarafından soruşturma altında. Altcoinhaberi.com olarak  dün ortaya çıkan haberlerin ardından MULTI fiyatının %30 değer kaybettiğini aktarmıştık.

Binance, Multichain ekibinden sonuç bekliyor

Binance, 25 Mayıs’ta, Multichain ile ilgili köprülü tokenler için mevduatın geçici olarak askıya alındığını duyurdu. Borsa, mevduatları ancak Multichain ekibinden netlik aldıktan sonra yeniden açacağını bildirdi.

Binance, POLS-BSC, ACH-BSC, BIFI-FTM, SUPER-BSC, AVA-ETH, SPELL-AVAXC, ALPACA-FTM, FTM-ETH, FARM-BSC ve DEXE-BSC için para yatırma işlemlerini askıya aldı. Bu çiftlerin diğer ağlardaki mevduatları açık kalacak.

Multichain, daha önce Multichain protokolünün cross-chain işlevlerinin çoğunun normal şekilde çalıştığını doğruladı. Ancak bazı cross-chain yolları “mücbir sebep” nedeniyle kullanılamıyor ve hizmetin geri yüklenme zamanı bilinmiyor. Birden çok kullanıcı, paranın saatlerce köprüde kaldığını bildirdi. Ekip, kullanıcıların kayıplarını telafi etmeyi kabul etti.

Fantom, Justin Sun ve HashKey Group, altcoin projesinden uzaklaşıyor

Bu arada Fantom Vakfı, SushiSwap’ten 2,4 milyon dolar değerinde MULTI çekti. HashKey Group, Gate.io kripto borsasına 250.000 dolar taşıdı. Ayrıca, Tron’un kurucusu Justin Sun, 470.000 USDD stablecoin’i geri çekti. Fantom Foundation, Multichain cross-chain yolların kullanılamamasından büyük ölçüde etkileniyor, ardından BSC ve Optimism gelir.

MULTI fiyatı %40 düştü

Fusion Foundation ve Multichain’in eski kurucu ortağı Qian Dejun, Multichain’deki durumla ilgili olarak Twitter’a gitti. Dejun, yaşananlar hakkında şu açıklamalara yer verdi:

Umarım multi-chain konusunda ciddi bir şey yoktur. Teknik veya başka bir yardım sağlayıp sağlayamayacağını görmek için Guochang’a bazı bilgiler sordum. En önemli şey kullanıcı varlıklarının ve insanların güvenliğidir.

Bu arada, tüm gelişmelerin ortasında MULTI fiyatı sert düşüşte. Altcoin, dün kurucularının göz altında alındığına dair haberlerin ardından %30 değer kaybetmişti. Bugünde benzer bir düşüş yaşandı. MULTI fiyatı ek %10 düşüşle 4.78 dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu