Binance’deki Bu 6 Altcoin İçin Patlayıcı Yükseliş Bekleniyor!

CryptoKaleo takma adlı analist, lider altcoin fiyatının 2 bin dolara ulaşacağını ileri sürüyor. Analist Ali Martinez, Litecoin’deki önemli bir gelişmeye dikkat çekiyor. Kripto analisti Gamza Khanzadaev, bir altcoin için patlayıcı yükseliş bekliyor. Bu arada Dogecoin, önemli bir metrikte ATH’ı gördü. Analist Valdrin Tahiri, XLM’in düzeltmeyi tamamladığını tahmin ediyor. Son olarak analist Gregor Horvat, NEO’dan bir yükseliş bekliyor.

Lider altcoin fiyatı yakında 2 bin dolara ulaşacak!

Kripto analisti CryptoKaleo’ya göre Ethereum’un fiyatı, önemli bir direncin üzerine çıktıktan sonra 2.000 dolar seviyesini geri almaya hazırlanıyor. Kaleo, teknik analizinin bazı ekran görüntülerini ve projeksiyonu paylaştı. Ayrıca, ETH’nin neden 2.000 dolara doğru rallisinin hızlı olacağını düşündüğünü açıkladı.

Daha sonra analist, ETH’nin önceki tahminine nasıl tepki verdiğini gösteren başka bir ekran görüntüsü yayınladı. Paylaşımın yapıldığı sırada Ethereum, neredeyse iki hafta boyunca kendisini aşağıda tutan önemli bir direnci yeniden test etti. 1,847 dolarlık direnç, Ethereum’un bir süre işlem gördüğü dar bir aralığın üst sınırını oluşturdu. Analistin ikinci gönderisinden kısa bir süre sonra, ETH’nin fiyatı yükseldi ve direncin üzerine çıktı. Paylaştığı üçüncü ekran görüntüsü Ethereum’un 1.862 dolardan işlem gördüğünü ortaya koydu. Böylece, ETH’nin fiyatının hızlı bir şekilde yükseleceği tahminini doğruladı.

Litecoin ağı işlemlerde %400 artış ve Hash Oranı artışı ile büyüyor

Analist Ali Martinez, Litecoin’deki (LTC) önemli bir gelişmeye dikkat çekiyor. Merakla beklenen LTC halving olayına sadece birkaç ay kaldı. Martinez, LTC ağının ulaştığı bir dönüm noktasından duyduğu heyecanı dile getirdi. Analist, son iki yıl içinde aktif LTC cüzdanlarının sayısında en büyük artışın kaydedildiğini belirtti. Martinez, 832.000’den fazla LTC adresinin ağ içerisinde gönderici ya da alıcı olarak aktif bir şekilde etkileşimde bulunduğunu açıkladı. LTC aktif cüzdanlarındaki bu artış, Litecoin topluluğundaki kullanıcı katılımı ve faaliyetlerinde kayda değer bir artışa işaret ediyor.

Litecoin: Aktif adres sayısı / Kaynak: Ali Martinez

Özellikle, bireysel kullanıcılar LTC arzının yaklaşık %50’sine sahip. Bu da bireysel yatırımcıların Litecoin ekosistemine önemli ölçüde dahil olduğunu gösteriyor. Ayrıca, LTC holder’larının %60’ının şu anda kârlı bir konumda olması, Litecoin yatırımcıları için elverişli piyasa koşullarına işaret ediyor. Buna ek olarak, 3,9 milyondan fazla cüzdanın bir yıldan uzun süredir LTC tutması, birçok Litecoin meraklısının uzun vadeli güven ve bağlılığının altını çiziyor.

Bu arada, altcoin’in hash oranı da %25 gibi önemli bir artış gösterdi. Hash gücündeki bu artış, Litecoin ağının güvenliğini sağlamaya ve işlemlerini verimli bir şekilde işlemeye adanmış artan hesaplama gücüne işaret ediyor. Litecoin’in son başarılarına katkıda bulunan önemli bir faktör, LTC20 standardını benimsemesine atfedilebilir.

XRP grafiği önümüzdeki patlayıcı yükselişi gösteriyor

Şaşırtıcı bir gelişme olarak XRP fiyat grafiği, yatırımcılar için gelecekteki önemli olayların habercisi olabilecek ilgi çekici formasyonlar sergiledi. Kısa bir süre önce 0,44 dolar seviyesinin ve 50 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerine çıkmasıyla birlikte, XRP fiyatında olası bir yukarı yönlü harekete işaret eden bir ters baş ve omuz (H&S) formasyonu ortaya çıktı.

Bu göstergeler kendi başlarına önem taşıyor. Ancak yakınsamaları XRP’nin değerinde yakın bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte, mevcut piyasa belirsizliği ve Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal anlaşmazlık göz önüne alındığında, bu tür boğa yapılarının oluşumu piyasa katılımcıları arasında soru ve merak uyandırıyor. İçeridekiler ve piyasa yapıcılar, potansiyel bir yükselişi haklı çıkarabilecek önemli haberleri fiyatlıyor olabilir mi?

Benzer büyüklükte bir olay en son Mart ayında meydana geldi. Yatırımcılar Ripple’a karşı açılan SEC davasında yakında bir karar çıkacağına dair bahis oynadı. Ayrıca, o dönemde Koreli yatırımcıların özel bir ilgisi vardı. Önemli Güney Kore borsalarındaki XRP işlem hacimleri toplam cironun %30’undan fazlasını oluşturuyordu. Ancak bu kez konjonktür farklı. İşlem hacimleri ve volatilite baharın başına kıyasla düştü. Ayrıca, piyasanın kendisi neredeyse depresif bir durumda. XRP fiyat grafiğindeki düzenin kendini haklı çıkarıp çıkarmadığını zaman gösterecek.

Dogecoin bu metrikte ATH seviyesine ulaştı

DOGE temalı büyük Twitter hesabı Tdogewhisperer, DOGE’nin son 24 saat içinde günlük işlemlerde tarihi bir zirveye ulaştığını gösteren veriler yayınladı. Grafiklere göre Dogecoin 1,4 milyon transferi gördü.

DOGE’nin en büyük hayranı Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde belirttiği gibi, Dogecoin’in ödemeler ve işlemler için Bitcoin’den çok daha uygun olduğuna inanıyor. Transfer ücretleri, lider kripto para birimine kıyasla çok küçük. Anonim balinaların gün içinde gerçekleştirdiği 178.500.000 DOGE transferi buna iyi bir örnek. DogeWhaleAlert’e göre, 13.079.409 dolar değerindeki bu altcoin için işlem ücreti yalnızca 0,08 dolar idi.

Şu anda DOGE fiyatı yükseliş girişimlerinde bulunuyor. Ancak, sadece %0,1 yükseldi ve haftalık %1,34 büyüme gösterdi. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, yaklaşık bir hafta önce Elon Musk, DOGE temalı bir tweet hakkında yorum yaptı ve bu da meme coin’inin %3’ten fazla bir büyümesini sağladı.

Bu altcoin, düzeltmeyi tamamlamış olabilir

Günlük zaman diliminde yapılan teknik analiz, XLM fiyatının 1 Nisan’da 0,11 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana düştüğünü gösteriyor. Düşüş sırasında XLM, destek sağlaması beklenen 0,095 dolar alanının altına geriledi. Bölge gelecekte muhtemelen direnç sağlayacak.

En yüksek seviyeden bu yana yaşanan düşüş beş dalgalı bir aşağı yönlü hareketi andırıyor (siyah). Eğer öyleyse, XLM şu anda düşüşün beşinci ve son dalgasında. Önceki artış bir A-B-C düzeltici yapı (beyaz) olduğundan, dalga sayımı trendin düşüş yönünde olduğunu gösteriyor. Bir trendin yönünü belirlemek için teknik analistler, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini incelemeyi içeren Elliott Dalga teorisini kullanır.

XLM günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) değeri düşüş eğiliminde. Yatırımcılar piyasa koşullarını değerlendirirken RSI’ı bir piyasanın aşırı alınıp satıldığını belirlemek ve bir varlığı biriktirmeye ya da satmaya karar vermek için bir momentum göstergesi olarak kullanır. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlü ise boğalar hala avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tam tersi geçerlidir. RSI yükseliyor olsa da hala 50’nin altında ve bu da düşüş eğiliminin bir işareti.

Kısa vadeli altı saatlik zaman dilimindeki teknik analiz, bir sıçramanın yaklaşmakta olduğunu gösteriyor. Bunun ana nedeni RSI verisi. RSI, 9 Mayıs’tan bu yana önemli miktarda yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturdu. Momentumdaki bir düşüş fiyat düşüşüne eşlik etmediğinde boğa sapması meydana gelir. Bu genellikle keskin yükseliş trendlerinin tersine dönmesine yol açar. Yukarı yönlü bir hareket gerçekleşirse, altcoin fiyatının 0,5-0,618 Fib geri çekilme direncinin oluşturduğu 0,105 dolar direnç bölgesine doğru artması mümkün.

Altcoin
XLM altı saatlik grafik / Kaynak: TradingView

NEO’nun yakında yükselmeye devam etmesi mümkün

NEO, son güncellemeden bu yana hala iyi durumda. Günlük grafikte, güçlü bir destek tespit ettikten sonra hala minimum üç dalga (A)/(1)-(B)/(2)-(C)/(3) şeklinde yükseldiğini görüyoruz. Şu anda 4 saatlik grafikte açıkça görülebilen (B)/(2) dalgasında bir A-B-C düz düzeltmesini bitirdiğini görebiliriz.

Altcoin

4 saatlik grafikteki mevcut toparlanma ile düz bir düzeltme tamamlanabilir. Ancak 20 bölgeye veya daha yükseğe doğru (C) veya (3) dalgasına daha yüksek bir devamı doğrulamak için, kırık kanal direnç çizgisini ve 14 bölgesini görmemiz gerekiyor.

Altcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu