Binance’deki Bu 21 Çin Coini Hareketlenebilir! – Altcoinhaberi.com

Son birkaç yılda kripto para piyasasına katılan pek çok yatırımcı, Çin balinaları 2020’nin sonlarından 2022’ye kadar satmayı tercih ettiği için hiçbir Çin rallisine tanık olmadı. Bu yazıda, sıradaki rallinin neden Çin kaynaklı olabileceğini, gerçekleşmesi durumunda Binance listesinden hangi Çin coini izleyebileceğimizi cevaplayalım.

Sıradaki boğanın öncüsü Binance listesinde listelenen 21 Çin coini olabilir

AltCryptoTalk’ın kurucusu ve CEO’su Sjuul, “Binance listesinde yer alan Çin projeleri”nin tam listesini yayınladı. Sıralamalar Layer.gg tarafından düzenlendi ve listenin başında BNB Chain ve Google Cloud gibi ortaklıklar yer aldı. Sjuul’in listesine göre, önümüzdeki dönemlerde ralli beklenen Binance listelenmiş 21 Çin coini şu şekilde:

 • BNB Chain (BSC)
 • Avalanche (AVAX)
 • Eso (ESO)
 • Neo (NEO)
 • Phoenixcoin (PXC)
 • Audius (AUDIO)
 • Qtum (QTUM) Tron (TRX)
 • Ontology (ONT)
 • Vechain (VET)
 • ARPA Chain (ARPA)
 • Nervos Network (CKB)
 • Algorand (ALGO)
 • QuarkChain (QKC)
 • BitTorrent Token (BTT)
 • Oasis Network (ROSE)
 • SingularityNET (AGIX)
 • aelf (ELF)
 • Theta Network (THETA)

Altcoin projelerini Asya pazarına genişleten ortaklıklar

BSC’den sonra ikinci sırada yer alan Avalanche, geçen yıl Alibaba Cloud ile ortaklığını duyurdu. Ayrıca NEO, BSN China NFT çerçevesinin sağlayıcısı olarak dördüncü sırada yer aldı. Beşinci sırada, Wechat ile işbirliği içinde Phoenix vardı. Buna göre Audius, Tik Toc ve Qtum ile Qihoo360 ile ortak oldu.

Paylaşılan görsele göre Ming Wu liderliğindeki Conflux, Şangay yerel yönetiminden gelen yatırımın yanı sıra XiaohongShu ile ortak olarak da listelendi. Tron’un Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile ortaklık kurduğu ve listede yer aldığı da vurgulandı.

İlk onuncu sıra, Zaico ile ortaklaşa Ontology tarafından kazanıldı. Bu arada Vechain, Çin Hayvan Sağlığı ve Gıda Güvenliği İttifakına katıldı ve Walmart China ile büyük bir ortaklık yoluyla on birinci sırayı aldı. Ayrıca Arpa, Nervos Network, Algorand, EOS ve Oasis Network de listeye girmişti. QuarkChain, Çin Eyalet Hükümeti ile ortaklaşa Binance panosunda da listelendi.

Son olarak sırasıyla Huawei, Ping-on, Huawei Cloud ve Tencent Games iş birliğiyle BitTorrent, SingularityNET, aelf ve Theta listede yer aldı.

Neden Çin kaynaklı bir ralli bekleniyor

Twitter’dan Andrew Kang, geçtiğimiz günlerde bu soruyu gündeme getiren bir tweet attı. Son birkaç yılda pek çok insanın kripto para birimi alemine girdiğini ve bir Çin pompasının gerçek gücüne tanık olmadığını vurguladı. Analist, Çin balinalarının 2020’nin sonlarından 2022’ye kadar çoğunlukla net satıcı olduğunu da belirtti.

Son haftalarda, Neo, Conflux, Filecoin, VeChain vb. Çin bağlantılı kriptolar dahil olmak üzere birçok altcoin’de gözle görülür bir ralli oldu. Hatta bazıları bu rallinin esas olarak Çin ve Hong Kong balinalarından kaynaklandığını öne sürüyor. Altcoinhaberi.com olarak en son kripto rallisinin neden Çin hükümetinin para politikasıyla bağlantılı olduğunu aktarmıştık. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu