Binance Coin (BNB), Tether’i (USDT) Geride Bırakarak 3. Sıraya Yükseldi

Binance’in mahallî tokenı BNB, piyasa bedelini tüm vakitlerin en yüksek düzeyi ile güçlendirirken, son 24 saatte %40 üzere muazzam bir kazanım elde etti.

Birçok yüksek kıymetli kripto para ünitesini deviren Binance Coin, bugün piyasa kıymetini 36 milyar dolara çıkardı ki bu şu anda toplam Tether arzından daha fazlasına karşılık geliyor.

BNB, Cuma sabahı Asya süreç seansında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 250 dolara ulaştı ve günün en güzel performans gösteren kripto para ünitelerinden biri oldu.

Kaynak: CryptoPotato

Geçtiğimiz yedi gün içinde, BNB %87 üzere büyük bir muvaffakiyet elde etti. Bununla birlikte, bu yılın başından bu yana %530 oranında bir kazanım elde etti. 18 Şubat’ta ivme kazanmaya başlayan BNB, o vakitten beri yükselişini durdurmadı.

Bu devasa hareket, XRP’yi altı yıl içinde birinci sefer birinci beş içinden çıkardı. BNB muazzam bir hareket ile, Cardano, Polkadot ve Tether’i geride bırakarak Ethereum’un ardına yerleşti.

https://twitter.com/JLSwipe/status/1362601506751545346

Ethereum’u Geçebilir mi?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, lokal token’ın Ethereum’u çevirebileceği yorumunu yaparak topluluğun reaksiyonunu çekti. Tanınmış kripto para yatırımcısı ve dal gözlemcisi “DCinvestor”, yeni başlayan perakende trader’ların bu cins yorumlardan etkilenebileceğini belirtti.

Yorum çok fazla reaksiyon aldı ve olağan “kripto kabileciliğini” tetikledi. Bir kullanıcı ise şu sözleri kullandı:

“ETH her yeni yatırımcının kullanabildiği bir şey değil. Altcoinlere benzeri erişim sağlarken, fiyatlardan kaçma bahtı sunan her şey başarılı olacaktır. Binance Chain şu anda bu liderliği elinde tutuyor.”

Piyasa kıymeti açısından Ethereum, 220 milyar dolar ile epey uzakta bulunuyor. BNB’nin onu yakalaması için token’ın 1.500 dolar civarında fiyatlanması gerekiyor.

Yeni DODO Yield Farm ve BSC Momentumu

BNB’nin bir sonraki ivmesi, Binance Smart Chain üzerinde çalışan ve merkeziyetsiz bir Çin borsası olan DODO için bir likidite farm’ı olan son Launchpool duyurusundan geliyor olabilir.

19 Şubat itibariyle Binance kullanıcıları, önümüzdeki beş gün içinde dağıtılacak DODO tokenları kazanmak için BNB’yi, borsanın stablecoin’i BUSD’yi ve birinci kere stake edilecek ETH’sini yahut BETH’sini bu üç farm’a yatırabilir.

Binance birinci sefer, Beacon Chain’de halihazırda stake edilmiş ve kilitli olan bir varlık için bileşik stake etme fırsatları sunuyor.

Coingecko’ya nazaran DODO fiyatı da son 24 saatte iki katına çıkarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5.30 dolara ulaştı.

Ethereum’daki süreç fiyatları perakende trader’ları ve DeFi’a yeni başlayanları daha pratik ve uygun maliyetli alternatiflere yönlendirdiğinden, Binance Smart Chain ve projeleri son vakitlerde büyük ilgi gördü.

Başa dön tuşu