Binance, Bu Altcoin Projesine Yatırım Yaptı! – Altcoinhaberi.com

Web3 çözümlerine odaklanan bir altcoin projesi, Binance Labs ve Polychain Capital gibi devlerden 10 milyon doları güvence altına aldı.

Web3 odaklı bu altcoin Binance Labs öncülüğünde 10 milyon dolar topladı

Web3 altyapısı girişimi Polyhedra Network, Binance Labs ve Polychain Capital’in ortak liderliğinde 10 milyon dolar topladı. Şirket açıklamada, stratejik turda Animoca Brands ve Dao5’in de katılım gösterdiğini söyledi.

Polyhedra, varlıkları Web2 ve Web3 sistemleri arasında göndermek için bir ZK köprüsü (zkBridge) çözümü; ZK roll-up’ları hızlandırmak için ParaPlonk adlı büyük ölçekli bir dağıtılmış kanıt oluşturma ağı kullanan bir ZK merkezi olmayan kimlik çözümü (zkDID) ve bir ölçeklenebilirlik çözümü sunar. ZK kanıtı, bir ifadenin içeriğini açıklamadan bir ifadenin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu onaylayan bir kriptografik tekniktir.

UC Berkeley, Tsinghua Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi’nden üst düzey mühendisler, geliştiriciler ve araştırmacılardan oluşan bir ekiple Polyhedra Network, birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve gizliliğe odaklanan eksiksiz bir ZKP tabanlı Web3 çözümleri paketi oluşturuyor. Blockchain projesi, aldığı yatırımı hangi alanlara ayıracağını şeffaf bir şekilde paylaştı.

Polyhedra Network, Binance yatırımını bu alanlara ayırıyor

Proje ekibi, aldığı yatırımla ekosistem büyüme girişimlerine yatırım yapacağını, ek mühendislik yeteneklerini işe alacağını ve son teknoloji ZKP protokolü araştırması yapacağını bildirdi. Resmi duyuruda yer alan metne göre:

Polyhedra, Web3 içindeki en yenilikçi ZK altyapısının bazılarında sınırları zorluyor. İyi tasarlanmış mimari, yeni nesil finansal teknolojiyi oluşturmak için Blockchain ekosistemlerini birbirine bağlayacak cross-chain operasyonları kolaylaştırıyor.

Bu arada, finansman, bir tarafın başka bir bilgi sağlamadan bir ifadenin başka bir taraf için doğru olduğunu kanıtlayabildiği bir kriptografik yöntem olan sıfır bilgi (zk) kanıtlarıyla desteklenen Web3 altyapısını geliştirmek için kullanılacaktır.

Şirket, zamdan elde edilen fonların mühendislik yeteneklerinin yanı sıra araştırma ve geliştirme için kullanılacağını söyledi.

Polyhedra Network’ün yol haritası

Proje ekibi, kısa vadeli yol haritasında, köprüsünü ve merkezi olmayan kimlik altyapısını ek Blockchain ağlarıyla entegre etmeyi ve geliştiriciler için uygulama programlama arayüzleri (API’ler) ve yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) başlatmayı planlıyor. Şirket ayrıca paraPlonk çözümünü geliştirmeye devam edecek.

Ek olarak, araştırma analisti John Dantoni, The Block Research’ün Ocak finansman raporunda, ZK girişimlerinin Polyhedra Network’ün son 6 ayda altyapı projelerinin tüm başlangıç anlaşmalarının kabaca %20’sini oluşturduğunu yazdı.

Altcoinhaberi.com olarak altcoin projelerinden güncel ortalık ve yatırım haberlerini bu sayfada aktarıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu