Balinalar LDO ve Bu 6 Altcoin’i Hızla Satıyor!

Kripto para dünyası için önemli bir gelişme olan Ethereum Shappella yükseltmesi yaklaşırken balinalar LDO gibi likit staking tokenlerini satıyor. Blockchain veri platformu Lookonchain, bir balinanın, likit staking tokenleri satarak 2 milyon doların üzerinde kâr elde ettiğini bildirdi.

Ethereum Shappella yaklaşırken balinalar bu altcoin’leri satıyor!

Son on-chain verilere göre likit stake, %6’dan fazla düşüşün ardından son 24 saat içinde en kötü performans gösteren kripto sektörlerinden biri oldu. Bu alandaki yedi altcoin projenin tamamı %2’den fazla düşerken, bunlardan üçü olan Lido DAO Token (LDO), Rocket Pool (RPL) ve pSTAKE Finance (PSTAKE) %6’dan fazla düşüş yaşadı.

LDO

Ayrıca, yedi günlük ölçümlere göre, bu protokoller değerlerinin %13’ünü kaybetmiş durumda. Bu da mevcut satışın geçtiğimiz hafta boyunca devam ettiğini gösteriyor.

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, likit stake türevleri (LSD) platformları, piyasa Ethereum’un stake edilmiş tokenlerin çekilmesini sağlayacak Shapella ağ yükseltmesine hazırlanırken yılın başlarında yüksek ilgi gördü.

Balinalar satarken LDO ve RPL %6’nın üzerinde değer kaybetti

Blockchain araştırmacısı Lookonchain, bir balinanın (Blockchain Capital) likit staking tokenları satarak 2 milyon doların üzerinde kâr elde ettiğini bildirdi. Lookonchain, balinanın 1,5 milyon LDO tokenini 2,52 milyon dolara ve 65.352 RPL tokenini 2,9 milyon dolara sattığını kaydetti.

Lookonchain’in bildirdiğine göre, MakerDAO kurucusu Rune Christensen ve Dragon Fly gibi diğer LDO balinaları da 10 Nisan’da 500.000 adetten fazla token sattı. Blockchain analitik firması Arkham Intelligence, LSD tokenlarındaki aktivitenin arttığını belirtti. Analitik firması, kripto traderı Sisyphus’a ait bir cüzdanın kısa süre önce 400.000 dolar değerinde LDO token sattığını ekledi.

LDO

Lido ve Rocket Pool, sektörün ilk üç baskın likit stake platformu arasında yer alıyor. DeFillama verilerine göre, iki protokolde 12,64 milyar dolar değerinde 6,5 milyondan fazla ETH kilitlendi.

Diğer LSD tokenlerinde durum nasıl?

Bu arada, Frax Share’in FXS’si yazı yazıldığı sırada yaklaşık %3 düşüşle 8,61642 dolara geriledi. StakeWise (SWISE), ANKR ve Stafi (FIS) gibi diğer protokoller de son 24 saat içinde kayıplar gördü. Genel olarak, bu sektördeki kripto tokenlerin piyasa değeri basın saati itibariyle 3,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. DeFillama verileri, son 24 saat içinde Marinade Finance hariç en iyi 10 likit staking protokolünün TVL’lerinin ortalama %2 oranında düştüğünü gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu