Balina Binance’e Bu Coini Döküyor! ‘Altcoin Tehlikede’ – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasası yeniden canlılık belirtileri göstermeye başladı. Lider kripto Bitcoin, haftalık bazda %33’ün üzerinde artış kaydederken, lider altcoin Ethereum, %22’nin üzerinde yükselmeyi başardı. Bu artışlar balinaları harekete geçirdi. Gizemli bir balina 33 milyon dolar değerindeki ETH’yi Binance’e taşırken yakalandı.

Balina, Binance’a 33 milyon dolar değerinde ETH aktardı

Ethereum’un fiyatı 10 Mart’ta çok aylık konsolidasyon aşamasından çıktığından beri, en büyük piyasa değerine sahip altcoin parlak bir başlangıç ​​yaptı. Bu hamlesi, değerinde meteorik bir artışa katkıda bulundu. Lider altcoin, Cumartesi günü 1.800 dolar eşiğini aşarak bugün kendisine tatlı bir fiyat artışı kazandı. Bununla birlikte, son piyasa verilerine göre, yaklaşık 18.657 ETH, Binance borsasına aktarılırken yakalandı. Bu da potansiyel bir satışın gerçekleşeceği konusunda şüphe uyandırıyor ve Ethereum için fiyat düşüşü için alarm zilleri çalıyor.

Kripto piyasasındaki son bir gelişmede, Cumartesi öğlen geç saatlerde büyük miktarlarda ETH tokeninin tek seferde aktarıldığı görüldü. Blockchain verilerine göre, bilinmeyen bir cüzdan, pazar payına göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’e yaklaşık 33.130.424 dolara karşılık gelen 18.657 ETH tokenini transfer etti. Varlıklı bir balinaya ait olduğu varsayılan bilinmeyen cüzdanın bu işlemi ona Ethereum Blockchain’de işlem ücreti olarak yalnızca 1 dolara mal oldu. Çoğu durumda, bu kadar büyük miktarda token bir borsaya transfer edildiğinde, bu genellikle o kripto para biriminin fiyatlarını aşağı çeken olası bir satış faaliyetinin bir göstergesidir. Ancak transferin gerçekleştiği andan itibaren ETH fiyatında önemli bir değişiklik olmadı.

Altcoin

Altcoin fiyat hareketi

Bu senaryonun geçersiz olduğu ortaya çıksa bile, Ethereum’un fiyatı, günün erken saatlerinde 1.840 dolara ulaştıktan sonra 1.790 dolar aralığına düştüğü için bir nefes aldı. Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere, önde gelen kripto analistlerinin tahminlerine göre, piyasa daha fazla kayıp yaşamaya devam ederse, Ethereum’un fiyatı tekrar 1.650-1.700 dolar aralığına geri dönebilir.

Mevcut durumda, ETH şu anda 1.794 dolardan el değiştiriyor. Bu da önceki 24 saatte kaydedilen %3,16’lık kazancın aksine son bir saatte %0,05’lik bir düşüşü temsil ediyor. Ek olarak, ETH’nin teknik analiz (TA) göstergeleri, şu anda ‘güçlü bir alım’ pozisyonu öneriyor. Buna ilaveten, hareketli ortalamalarına göre 16. seviyede ‘al’ ve 1. seviyede ‘sat’ tavsiyesinde bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu