Axa, Groupama’nın Türkiye’deki iştiraklerini aldı

Axa tatafından yapılan açıklamada Groupama’nın Türkiye’deki sigorta operasyonlarını satın almak üzere muahedeye vardı. Şirket, Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Hayat A.Ş.’nin paylarını elinde bulunduran Groupama Investment Bosphorus Holding A.Ş.’nin paylarının yüzde 100’ünü devralacak. Tarafların muahede karar ve şartlarının açıklanmaması konusunda mutabık kaldıkları da belirtildi.

Axa Memleketler arası Merkez Genel Müdürü ve Axa Sigorta Stratejik Gelişim Lideri Nuria Fernández, bahisle ilgili, “Bu satın alma, teknik iş kollarımızda ölçek oluşturmayı amaçlayan stratejimizin güçlü bir yansımasıdır. Güçlü bir dağıtım ağından yararlanmamızı ve ana iş kollarımızda pazar hissemizi artırmamızı sağlayacak bu muahededen memnuniyet duyuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Axa Sigorta CEO’su ve İdare Heyeti Lider Vekili Yavuz Ölken ise, “İşimizi birlikte büyütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz ve müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için sıkıntısız bir geçiş sağlamaya kararlıyız” halinde konuştu.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ile Rekabet Kurulu’ndan gerekli onayların alınmasını takiben satın alma süreci tamamlanacak.

Başa dön tuşu