Avustralya, FTX Borsasının Lisansını İptal Etti!

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu ASIC, iflas etmiş kripto para borsası FTX Australia’nın lisansını iptal etti. Lisansı iptal olan borsa, yerel müşterilere sınırlı finansal hizmetler sunmaya devam edecek. Ancak kripto alım-satım platformu önümüzdeki yılın Temmuz ayında ülkedeki faaliyetine son verecek.

ASIC, Temmuz 2023’e kadar FTX borsasının müşteri zararlarını karşılamasını istediğini belirtti. FTX Avustralya, bugüne kadar yaklaşık 30.000 perakende müşteri ve 132 yerel şirkete hizmet verdi.

Kasım ayındaki iflasın ardından harekete geçen kurum, FTX Australia’nın yerel müşteriler için türev ve döviz seçeneklerine izin veren lisansını askıya almıştı. Borsasının batışı ile birlikte ülkede faaliyet gösteren bir danışmanlık şirketinin yöneticileri yerel ayağı yeniden ayağa kaldırmak için göreve başladı.

FTX Yeniden Faaliyete Geçecek Mi?

Son haftalarda iflas eden kripto devinin yeniden faaliyete geçmek istediğine dair haberler sık sık güğndeme geliyor. Geçtiğimiz ay bir FTX yöneticisi, ABD’deki mahkemeye önemli belgeleri sundu. Belgelere göre kripto platformu 7 milyar dolarlık varlığı yeniden elde etti. Ancak Sam Bankman-Fried yönetiminin doğru kullanmadığı 8,7 milyar dolar ise hala kayıp.

Dev kripto para borsasının yeniden faal olması şimdilik münkün görünmüyor. Bu durum gerçek olsa dahi yatırımcıların bir daha aynı isme sahip bir platforma nasıl güveneceği merak konusu.

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu