Avalanche İçin ‘Alım’ Zamanı Mı?

Motley Fool analistleri, kısa süre önce 50 milyon dolarlık yatırımı müjdeleyen Avalanche (AVAX) için son durumu değerlendirdi. Şu anda AVAX satın almak için iyi bir zaman olabilir mi?

Avalanche, Blockchain performans metriklerinde toparlanma kaydediyor

On-chain açısından güçlü bir toparlamaya rağmen, AVAX fiyatı rakiplerine göre düşük performans göstermeye devam ediyor. Avalanche bugüne kadar %22 artarken, Ethereum, Aptos ve Solana gibi rakipleri %55’ten %150’ye kadar yükseldi.

Avalanche’ın düşük performansı, bir zamanlar yakaladığı trend göz önüne alındığında, bir miktar endişe verici. Sadece 12 ay önce Avalanche, en büyük “Ethereum rakibi” olarak görülüyordu. Ancak o zamandan beri çok şey değişti. AVAX fiyatı şu anda ATH seviyesi olan 146 dolardan %90 indirimli işlem görüyor. Peki yatırımcıların şu anda Avalanche konusunda heyecanlanması için herhangi bir sebep var mı? Motley Fool analistleri birkaç başlıkta cevaplıyor…

Blockchain performansı

Avalanche’ın 2023’ün ikinci çeyreği için Blockchain performans ölçümleri yeni çıktı ve rakamlar karışıktı. İlk bulgu, günlük aktif adres sayısının yılın başından bu yana iki kattan fazla arttığını gösteriyor. Bu da çöküşle geçen 2022’den sonra Avalanche ekosistemine geri döndüklerine dair iyi bir işaret.

Bununla birlikte, DeFi ile ilgili temel metrikler endişe vericiydi. Örneğin, genel DeFi gücünü ölçmek için kullanılan önemli bir metrik olan Kilitli Toplam Değer (TVL), aslında çeyrek için %19 düştü. TVL şu anda Avalanche için ATH seviyesinin %90 altında. Avalanche, DeFi başarısı ile öne çıkan bir altcoin projesi olduğu için bu alanda ondan beklenenler oldukça yüksektir.

Token eğilimi

Yukarıdakilere dayanarak, Avalanche’ı herhangi bir uzun vadeli satın alma olarak önermek zordur. Ancak, Avalanche hala kripto sektöründeki tartışmasız en sıcak trendlerden biri olan varlık tokenizasyonu alanında önemli bir oyuncu. Boston Consulting Group (BCG), altcoin projesini 16 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olarak nitelendiriyor. Ayrıca, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’de hissedarlarına bu yılki mektubunda varlık tokenizasyon eğilimini vurguladı.

Tokenizasyon, gerçek dünya varlıklarının akıllı sözleşmeler yoluyla dijital varlıklara dönüştürülmesidir. Hemen hemen her şey token haline getirilebiliyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere Avalanche Vakfı, kısa süre önce ağındaki tokenize varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar fon ayıracağını duyurdu.

Peki, Avalanche bu varlık tokenleştirme öyküsünün neresinde yer alıyor? Birincisi, Avalanche, bu tokenize varlıkların yaşayabileceği temel Blockchain altyapısına sahiptir. İkincisi, gerçek dünya finansal araçlarını tokenleştirmeye yardımcı olma konusunda muazzam bir uzmanlık sağlar. Örneğin 2022’de Avalanche, KKR’den 4 milyar dolarlık özel sermaye fonunun bir kısmının tokenleştirilmesine yardımcı oldu.

Bu yaz Bank of America, varlık tokenizasyonu trendi hakkında bir rapor yayınladı. Özellikle Avalanche’ı varlık tokenizasyonundan kar etmesi en muhtemel olan üç projeden biri gösterdi. BoA’ya göre bu, önümüzdeki beş ila 15 yıl içinde ortaya çıkabilecek uzun bir trend. Bu nedenle, varlık tokenizasyonu, Avalanche için oldukça uzun bir süre için büyük bir potansiyel büyüme katalizörü haline gelecek.

Kısa vadeli ve uzun vadeli beklentiler

Kısa ve orta vadede, Avalanche konusunda iyimser olmak zor. Bununla birlikte, Avalanche’ın değerinin önemli ölçüde düşük olabileceğine dair bir argüman var. Avalanche’ın lider bir altcoin olmak için Solana gibi güçlü rakiplerini geride bırakması gerekiyor. Son sözlerde, Motley Fool analistlerinden Dominic Basulto, “bu yenilmiş kripto, portföyünüz için daha yakından bakmaya değer olabilir” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu