ANKR ve Bu 8 Altcoin İçin Son Dakika Haberleri Var!

FTX’in aniden Anthropic hisse satışlarını durdurması ve ZEN’in köklü değişim kararı günün ana başlıları arasında. Bu yazıda, 28 Haziran’in öne çıkan altcoin haberlerini bulabilirsiniz. İlk sırada, Ankr ve yeni çözümü AppChains yer alıyor.

İşte ANKR ve 8 altcoin’den günün sıcak gelişmeleri

Ankr, Ethereum’da AppChains’i başlattı

Blockchain altyapı sağlayıcısı Ankr, Ethereum üzerinde AppChains adlı yeni bir çözümünü duyurdu. AppChains, ölçekte yüksek performans sunarak Ethereum ekosisteminin sınırlarını yeniden tanımlar. Ankr’ın uzman ekibi, WebAssembly (WASM) ve Zero-Knowledge (ZK) kanıtları gibi en son teknolojileri birleştirerek Ethereum’un ölçeklenebilirlik zorluklarını aşmayı amaçlıyor. Bu atılım, kurumsal düzeyde uygulamalarda sınırsız olasılıkların yolunu açıyor.

FTX, Anthropic’te 500 milyon dolarlık hisse satışını duraklattı

İflas eden kripto borsası FTX, yapay zeka (AI) girişimi Anthropic’teki çok beğenilen 500 milyon dolarlık hissesinin satışını durdurmaya karar verdi. Gelişme, potansiyel teklif sahiplerini belirsizliğe sürüklüyor. Ayrıca, bu önemli yatırımın geleceği hakkında soru işaretlerine yol açtı.

Konuya yakın kaynaklara göre, FTX’in iflasıyla ilgilenen yatırım bankası Perella Weinberg, ilgili taraflara bu ayın başlarında ani duraklama hakkında bilgi verdi. Karar, OpenAI’nin ChatGPT’sine rakip olan önde gelen bir chatbot olan Claude’un yaratıcısı Anthropic’in hissesini almak isteyen potansiyel teklif sahipleri tarafından yürütülen aylarca süren kapsamlı durum tespiti sonrasında geldi.

Azuki’nin Elementals NFT koleksiyonu 38 milyon dolar topladı

Azuki’nin en yeni koleksiyonu Elementals, ön satış turunu sadece 15 dakikada tamamladı. Koleksiyon kısa srüede 38 milyon dolara alıcı bulmayı başardı. “Elementals”ın duyurusu geçen hafta Las Vegas’ta proje sahiplerini bir araya getiren bir etkinlikte geldi. Proje, dört elemente (toprak, ateş, şimşek ve su) dayalı 20.000 NFT’ye dayanıyor.

Kalan NFT’ler 27 Haziran’da ön satışa çıktı. Bu arada, ön satışa katılmak için Azuki ve BEANZ sahiplerinin 2 ETH hissesi almaları gerekiyordu. Elemental NFT’ler, tüm NFT’ler tükenene kadar her 5 dakikada bir 0,1 ETH azalan 2 ETH’lik başlangıç ​​mint fiyatıyla bir Hollanda müzayedesi aracılığıyla satıldı.

Sui ekibi, Binance’te staking ödül satışı söylentilerini reddetti

Altcoinhaberi.com olarak Sui ekibinin SUI emisyonlarını kasıtlı olarak çarpıttığına dair iddialara bu yazıda yer verdik. Bu iddialara cevaben, Sui Foundation herhangi bir staking ödülü satmadığını söyledi. DefiSquared tarafından belirtilen cüzdan adresi ile ilgili işlemlerin bilinçli olduğunu belirtti.

Worldcoin, gizemli dağıtımların nedeni açıkladı

Bir diğer gelişmede Twitter kullanıcıları, Optimism’e binlerce Güvenli dağıtım fark etti. Bunun bir saldırı olabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı. Worldcoin geliştiricisi Tools for Humanity’nin ürün başkanı Tiago Sada’nın paylaşımına göre, Worldcoin, geçen hafta Optimism (OP) ağına yapılan bir dizi Güvenli dağıtımın nedenidir.

Quant’ın CBDC altyapısı kurumsal kullanıma hazır

Quant, Bank of England’ın CBDC projesinde kullanılan teknolojiyi işletmelerin kullanımına açtı. Kısa süre önce şirket, Bank of England ve Bank for International Settlements Project Rosalind CBDC projesinde kullanılan Overledger Platformunu piyasaya sürdü. Yeni teknoloji ile Quant, özellikle merkez bankası ve kurumsal ledger’lar arasındaki Blockchain’ler birlikte çalışabilirlik zorluklarını ele alıyor.

cbdc

Magic Eden, BRC-20 tokenlerini platformuna davet ediyor

Çeşitlendirmeye yönelik bir adım atan NFT pazarı Magic Eden, yakın zamanda BRC-20 token işlevselliğini yönelik girişimini açıkladı. NFT ticaret platformu, BRC-20 token operasyonlarını kamu kaynaklı yardımcı pazarına ve oluşturucu launchpad yerleştirme niyetini duyurdu.

Bu açıklama, Bitcoin üzerinde NFT alışverişine olanak sağlayan çığır açan bir protokol olan Bitcoin Ordinals için launchpad çıkışından sadece sekiz hafta sonra geliyor. 27 Haziran’da faaliyete geçen geliştirme, kullanıcılara doğrudan BRC-20 projelerini biriktirme yetkisi veriyor. Buna ek olarak, içerik oluşturuculara platform içi basım için kendi BRC-20 başlatma yeterliliğini de veriyor.

Horizen topluluğu, ana chain korumalı havuzların kullanımdan kaldırılmasını onayladı

Horizen topluluğu yakın zamanda ZenIP 42204’ü onayladı. Bu da Horizen ana chain korumalı havuzlarının kullanımdan kaldırılmasına yol açtı. Bu karar, şeffaf girdilere sahip korumalı işlemlerin Horizen ana chain’den kaldırılmasını içeriyor. Bu da konsensus düzeyinde gizlilik özelliklerinin ortadan kaldırılmasıyla sonuçlanır. Sonuç olarak, Horizen kripto para birimi ZEN artık bir gizlilik kripto parası olarak kabul edilmeyecek.

Hareketsiz Dogecoin adresi yeniden uyandı

On-chain verileri, bir Dogecoin balinasının 9,5 yılın ardından tekrar aktif hale geldiğini gösteriyor. Cüzdan, yaklaşık 131.178 dolar değerinde toplam 2.002.447 DOGE içeriyor. Bu balina, muhtemelen Dogecoin 2013 sürüldükten hemen sonra DOGE satın aldı. Miktarın düşük nedeniyle satış yapması özellikle DOGE fiyatında herhangi bir etkiye neden olmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edinTelegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu