Analist, Ralli Yapan O Altcoin İçin Yeni Seviyeleri Belirledi!

Altcoin yatırımcıları bugün Solana (SOL) ve BONE ShibaSwap (BONE) fiyatlarının ansız rallisini izledi. Kripto analisti Caleb Franzen, son ralliyle birlikte 22 doları geride bırakan Solana’dan daha fazlasını bekliyor.

Caleb Franzen, Solana için yeni hedefi belirledi

SOL fiyatı son zamanlarda Kasım 2022’deki kayıplarını geri almak için yoğun çaba gösteriyor. Fiyatı bugün piyasa genelinden bağımsız çift haneli değer kazandı. Yukarı yönlü ivmeyle birlikte kritik 22 dolar direncini de geride bıraktı. Çoğu analist, SOL fiyatındaki bu ansız rallinin NFT sektöründeki başarısından kaynaklandığını öne sürüyor. Diğerleri, 2022’de iflas eden FTX borsasının potansiyel olarak yeniden faaliyete geçmesinin fiyat artışına katkıda bulunduğunu iddia etti.

Son yükselişe birlikte tahminlerini güncelleyen Caleb Franzen, Solana fiyatının başka bir boğa girişimine başladığını öne sürüyor. Franzen’e göre Solana’nın bu potansiyel fiyat artışını gerçekleştirmek için izlemesi gereken üç temel adım var..

  • Adım 1, tipik olarak piyasa duyarlılığında bir değişiklik anlamına gelen trend çizgisini kırmayı içeriyor.
  • Trend çizgisi kırıldıktan sonra Adım 2, SOL’un bu yeni oluşturulan trend çizgisini bir destek seviyesi olarak kullanması gerektiğini öneriyor.
  • Son olarak, 3. Adımda Franzen, Solana için yaklaşık 27 dolarda yeni bir yerel zirve belirliyor.

Altcoin fiyatını etkileyen diğer faktörler

SOL fiyatı, 6 Kasım 2021’de ATH seviyesi olan 260,06 dolara ulaştıktan sonra %91,56 düştü. Öte yandan, 11 Mayıs 2020’de kaydettiği tarihi dip seviyesi 0. 5052 dolardan beri %4242,71’lik etkileyici bir artış kaydetti. Solana ekosistemi, SEC’in Solana’yı da içeren Binance’e karşı çok sayıda suçlamada bulunması da dahil olmak üzere son zamanlarda zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, Drift Protocol’ün SOL tokenleri için likit staking’i açıklaması gibi olumlu gelişmeler, fiyatı 20 dolara çıkardı.

Ayrıca, Messari’nin verilerine göre, Jump tarafından oluşturulan bağımsız bir validatör istemcisi olan Firedancer, Solana’ya DeFi cephesinde güç sağlıyor. Veriler, Firedancer’ın gecikme sürelerini azaltarak DeFi olgunluğunu artırabileceğini öne sürüyor. Böylece merkezi olmayan borsaları merkezi borsalarla pariteye yaklaştırabileceğini gösteriyor.

Gecikme sürelerini azaltarak Firedancer, genel kullanıcı deneyimini geliştirebilen ve ağa daha fazla katılımcı çekebilen daha hızlı işlemler gerçekleştirebilmektedir. Bu artan verimlilik, potansiyel olarak Solana üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamaların hızını artırır.

Ayrıca, merkezi olmayan borsaların merkezi borsa paritesine daha yakın olması çeşitli avantajlar getirir. DEX’ler tarafından sunulanlara benzer hız ve likidite düzeylerinin keyfini çıkarabilecekleri için kullanıcılar sorunsuz deneyim sağlarlar. Bu, merkezi olmayan borsalardaki likiditeyi artırabilir. Ayrıca, daha fazla yatırımcıyı katılmaya çekebilir. Böylece ekosistemi genişletebilir ve Solana tabanlı DeFi protokollerinin daha fazla benimsenmesini teşvik edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu