Altın Yatırımcıları Bu 2 Kripto Paraya Yönelmeye Başladı!

Altın yatırımcılarından yeni hamleler gelmeye başladı. Özellikle iki kripto paraya yönelme durumu söz konusu. Bitcoin ve Ethereum başı çekiyor. Ayrıca diğer kriptolar için de bir arayış var. Detaylara bakalım.

Altın yatırımcılarının kripto paraya artan ilgisi

Altın yatırımcılarının dijital para alanına yönelik ilgisi giderek artıyor. BlackRock CEO’su Larry Fink, altın yatırımcıları arasında başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara yönelik artan talebe ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Yakın zamanda verdiği bir röportajda Fink, borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) hem altına hem de kriptoya erişimi demokratikleştirme potansiyelini vurguladı.

Larry Fink, CNBC’ye verdiği bir röportaj sırasında altın yatırımcılarının kripto paraların rolüne ilişkin artan sorularını ele aldı. Son beş yılda, alternatif bir yatırım olarak kriptolara olan ilginin arttığını belirtti. Fink, uluslararası bir kripto ürününün geleneksel para birimlerinin değer kaybını aşma potansiyelini vurguladı.

BlackRock’tan Bitcoin ETF’si için atak

BlackRock kısa bir süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulundu. Fink, şirketin girdiği her yeni piyasanın emniyet ve güvenliğini sağlama konusundaki kararlılığını vurguladı. BlackRock’ın kripto para alanına dahil olması, dijital varlıkların sunduğu fırsatların farkına varıldığını gösteriyor.

Larry Fink daha önce dijital para biriminin rolünü “dijitalleşen altın” olarak vurgulamıştı. Bitcoin’in herhangi bir para birimine bağlı olmadığını belirtmişti. Ayrıca yatırımcılar için alternatif bir varlık olarak hizmet edebileceğini vurgulamıştı. Fink’in yorumları, dijital para birimlerinin küresel finans ortamındaki potansiyelinin daha geniş bir şekilde anlaşıldığını gösteriyor.

BlackRock’ın güçlü finansal performansı

BlackRock kısa bir süre önce ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre hisse başına düzeltilmiş kazancını 9,28 dolar olarak bildirdi. Ayrıca 4,46 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin yönetim altındaki varlıkları da 9 trilyon doların üzerine çıktı. Buna göre son gelişmeler BlackRock’ın finans sektöründe önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda altın yatırımcılarının başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kriptolara yöneldiklerini görüyoruz. Ayrıca bu durum yatırımcıların Bitcoin potansiyelini kucakladığına işaret ediyor. Diğer taraftan Larry Fink’in altın yatırımcılarının kriptolara olan ilgisine dair iyimserliği söz konusu. BlackRock’ın Bitcoin ETF’si için yaptığı başvuruyla birleştiğinde, Bitcoin’in değerinin giderek daha fazla kabul gördüğünün altını çiziyor. Finansal ortam geliştikçe, altın ve kriptonun yakınlaşması yatırımcılar için yeni fırsatlar sunuyor. BlackRock’ın dijital para piyasasına katılımının nasıl gelişeceğini görmek kripro para dünyası için heyecan verici olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu