Altcoin’lerin kaderini çizebilir

ABD’dei spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF‘ler) 23 Mayıs’ta onaylanmasından bu yana merkezi kripto borsalarından 3 milyar dolardan fazla değere sahip Ether çıkışı yaşandı; bu da yaklaşmakta olan olası bir arz sıkışıklığının sinyalini veriyor.

CryptoQuant verilerine göre borsalardaki Ether miktarı 23 Mayıs ile 2 Haziran arasında yaklaşık 797.000 düştü; bu da 3,02 milyar dolara eşdeğer. Borsalardaki Ether miktarı 23 Mayıs ile 2 Haziran arasında yaklaşık 797.000 düştü; bu da 3,02 milyar dolara eşdeğer.

BTC-ECHO analisti Leon Waidmann tarafından paylaşılan Glassnode verileri, borsalarda tutulan dolaşımdaki Ether arzının yüzdesinin de yalnızca yüzde 10,6 ile son yılların en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor.

ethereum eth kripto

Ethereum ETF’leri ATH’ye giden yolu açıyor

Geçtiğimiz hafta Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Ether ETF’lerinin Haziran sonuna kadar piyasaya sürülmesi yönünde tahminlerde bulunmuştu. Bazı analistler, spot Ether ETF’lerin artan talep baskısı nedeniyle işlem görmeye başlamasıyla Ether’in Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.870 doları kırabileceğine inanıyor.

DeFi raporu kripto analisti Michael Nadeau, 28 Mayıs tarihli bir raporda, Ether’in talep baskısından Bitcoin’e göre daha fazla faydalanabileceğini, çünkü aynı düzeyde “yapısal satış baskısına” sahip olmadığını söyledi. Örneğin, Bitcoin madencileri zaman zaman madencilik maliyetlerini karşılamak için BTC satmak zorunda kalırken, Ethereum doğrulayıcıları Bitcoin madencileriyle aynı işletme giderlerine maruz kalmıyor.

Bununla birlikte , 11 milyar dolarlık fonu yöneten Grayscale Ethereum Trust’ın (ETHE), onaylandıktan sonraki ilk ayda 6,5 ​​milyar dolarlık çıkış gören Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) takip etmesi durumunda Ether’in fiyat hareketini etkileyebileceğine dair endişeler de mevcut.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu