Altcoinler İçin Büyük Fırsatlar: Bu Coinlere Bakın!

Analist Jason Appel, önümüzdeki süreçte izlenebilecek altcoinler için bir makale yayınladı. Analist, özellikle Binance Coin ve Polygon’dan umutlu gibi duruyor. İşte detaylar…

Analist, ilk olarak BNB’ye bakıyor

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, SEC’in dünyanın en büyük kripto para borsalarından ikisi olan Coinbase (COIN) ve Binance’e karşı dava açması gibi kripto için düşüş gibi görünen çok sayıda manşet vardı. Volatilitedeki artışa ve hem Coinbase hisse fiyatlarındaki hem de BNB fiyatındaki düşüşe rağmen, her ikisi de daha büyük destek bölgelerine geldi ve bir bütün olarak kripto piyasası gerçekten göz kırpmadı. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

BNB ile ilgili olarak, Şubat 2021’deki kırılma, “üçüncü dalganın kalbi” olarak bilinen bir trendin tipik olarak en güçlü, en yönlü kısmının başlangıcına işaret etti. Mayıs 2021’in en yüksek seviyesinden bu yana, fiyat yüzde olarak önemli ölçüde geri çekildi, ancak grafikte yüksek konsolidasyona dikkat edin. BNB, 3. dalga ilerlemesinin yalnızca çok küçük bir kısmını geri çekti. Fiyat, tüm 3. dalganın üst ucuna yakın bir aralığa bağlı.

LINK, MATIC, ETH, LTC, BTC: Haftaya Bunları Bekleyin!

Uzun süren yatay hareket göz önüne alındığında, daha yüksek bir derecenin (3) tamamlandığını düşünmek için perspektifte hafif bir kayma var. Ancak bu durum, BNB gerekli Fibonacci desteğinin oldukça üzerinde kalmaya devam ettiği için çok yıllı bir zaman ufkunda çok yükselişli bir sonuç beklentilerini değiştirmiyor. Bitcoin’den farklı olarak BNB, kalıcı bir dip seviyesini değerlendirmek için güven veren bir formasyon sergilemiyor. Bununla birlikte, mevcut hareket, çok daha yüksek getirili bir swing ticaretine dönüşme olasılığı ile çok uygun bir kısa vadeli ticaret kurulumu sunuyor.

Hangi seviyeler beklenmekte?

Analiste göre şu anda birincil perspektif, fiyatın hala düzeltici bir model içinde olduğu ve bu yorumda, daha büyük dereceli desteğin 100-120 dolar arasında değiştiği yönündedir. Görüntülenen bu yol, önümüzdeki birkaç ay için açıkça çok yükselişli bir al ve tut görünümü sunmasa da, daha küçük zaman diliminde ortaya çıkan bazı bireysel ayrı ticaret fırsatları var. Analist, aşağıdakileri söylüyor:

BNB ile ilgili olarak, fiyat uygun bir uzun giriş için destek dahilindedir. Mikro destek 245-277 dolar bölgesinde ve bu yazının yazıldığı sırada fiyat bu bölgenin ortasında 264 dolarda seyrediyor ve 250 dolara kadar bir düşüş için hazırlanıyor gibi görünüyor. Bu formasyonda (III) dalgası için yukarı yönlü hedef 400-460 dolar, ardından (iv) dalgasında düzeltici bir geri çekilme ve ardından B dalgasını tamamlamak için bir tepe daha, 480-575 dolar hedefleniyor. Fiyat 240 doların altında anlamlı bir kırılma yapmadığı sürece, kısa vadeli beklentiler bu mevcut geri çekilmeden bir yükseliş çözümü için kalır. Nihai 480-575 dolar bölgesinden, 2022’nin en düşük seviyelerinden yukarı doğru düzeltici oluşum göz önüne alındığında, beklentiler (4) dalgasını tamamlamak için başka bir ayağın aşağı inmesi yönünde.  Her iki durumda da, kısa vadeli kurulum göz önüne alındığında, BNB, tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkma fırsatı sunan risk / ödül perspektifinden ilginç bir ticaret sunuyor. Ancak, lütfen SEC davasına bağlı olarak artan riske dikkat edin.

Yapay Zeka Yatırımı: Danışmanlık Devi Bu 2 Altcoini Seçti!

Analistin odağındaki altcoinler arasında MATIC de var

Diğer yandan Polygon’a (MATIC) geçecek olursak, geçen yaz tartışılan üç altcoin arasında MATIC uzun bir atışla en iyisini yaptı. MATIC’in Şubat 2023’teki en yüksek seviyesinden büyük geri çekilmesine rağmen, Temmuz 2022’de sunulduğundan bu yana hala %70’in üzerinde artış gösterdi. Şubat zirvesindeki fiyat, yayınlandığı tarihteki fiyattan yaklaşık %200 daha yüksekti. Analiste göre 2022’nin en düşük seviyesinden düzeltici bir formasyonla yukarı hareket eden BNB’nin aksine MATIC, Şubat 2023’ün en yüksek seviyesine doğru 5 dalgalı bir formasyonda yükselmeyi başardı.

Analiste göre bu, tamamlanmış bir dalga (4) ve fiyatın yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar dalga (5) başlattığını gösteriyor. Elliott Dalga analizinde, düzeltici, karşı trend, 3 dalgalı bir formasyonun tamamlanmasının ardından ortaya çıkan daha büyük bir trend yönündeki ilk 5 dalgalı formasyon, trenddeki bir sonraki döngü için bir başlangıç hareketine işaret eder, bu durumda yükselişe işaret eder. Analist, aşağıdakileri söylüyor:

MATIC için hedef bölgenin alt ucu 4,19 dolar ve bu da zayıf bir dalga (5) olasılığını temsil etmektedir. Bununla birlikte, (5). dalga 0,54-0,85 dolar standart bölgesinde destek bulur ve ardından dürtüsel bir şekilde yukarı doğru devam ederse, dikkatimizi 6,40 dolar ila 13 dolar bölgesinde tutmalıyız. 13 dolar, 4,19 dolardan çok daha büyük bir kazanç sunarken, fiyat hedef bölgeye yükseldikçe risk/ödül oranı bozulmaya başlar ve iyi bir risk yönetimi uygulamak önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu