Akıllı Para Kaçıyor! Bu Altcoin Çakılabilir – Altcoinhaberi.com

Uzmanlar uzun vadede altcoin piyasası hakkında iyimser olsa da, ünlü bir yönetici yıkılan dev projelerle beklenmedik bir düşüş tahmini yapıyor.

Eski Arcane analisti, bu 3 nedenle altcoin piyasasının tehlikede olduğunu bildirdi

Son zamanlarda tekrar 2.000 dolar fiyat seviyesine yaklaşan Ethereum (ETH) konusunda çoğu uzman iyimser. Ancak, Ex-Arcane araştırma ekibi, lider altcoin projesini doğrudan etkileyecek “çöküşüm” üç yönünü paylaştılar.

Kripto analitik firması K33’ün (eski adıyla Arcane Research) başkan yardımcısı ve araştırma başkanı Anders Helseth, bir teknoloji olarak Ethereum (ETH) ve bir altcoin olarak ETH için beklenmedik bir düşüş tahmini yapıyor…

Ethereum (ETH) için cross chain ve köprülerin riskleri nelerdir?

Anders Helseth’in 16 Mart tarihli tweet’lerine göre, Ethereum’un (ETH) akıllı sözleşme segmentindeki hakimiyeti elindeki son koz olabilir. Likiditeyi Ethereum’dan çıkarmayla ilgili sorunlar nedeniyle, kullanıcılar genellikle diğer ağlara geçmekten vazgeçiyor. Ethereum, 2021 boğasında bir noktada akıllı sözleşme işlemleri için uçuk gas ücretlerine sahipti. Helseth’e göre bu fahiş fiyatlar, büyük bir kullanıcı kitlesini ETH ağında kalmaya zorluyor.

Diğer noktada, çoğu Ethereum kullanıcısına göre, modern köprü ekosisteminin kullanımı çok pahalı, “güvensiz” ve kullanımı çok zor. İnsanlar başka seçenekleri olmadığı için Ethereum (ETH) kullanmaya devam ediyorlar. Likiditeyi köprüler aracılığıyla taşımak hala çok riskli ve pahalı.

Sonuç olarak, Ethereum yukarıda belirtilen dezavantajları ve ortaya çıkan yeni rakipleri nedenleriyle uzun vadede düşüş eğilimi gösteriyor. Web3 segmenti gerçekten Ethereum’dan bağımsız hale geldiğinde (cross-chain değer aktarımı daha kolay ve ekonomik hale geliyor), para diğer Blockchain’lere yönelecek.

Katman-2 çözümleri, Ethereum gibi L1’leri yok edebilir

Böyle bir tahmin yanlış olsa bile, Ethereum (ETH), ETH’yi depolama ihtiyacı (“kilitlemeler”) ile ilişkili modern kullanım durumlarının ilgisizliği nedeniyle hedef kitlesini kaybedebilir. Son olarak, L2’lerin evrimi, Ethereum’u piyasa lideri konumundan düşürmekle tehdit ediyor. Helseth’e göre böyle bir durumda, Blockchain alanındaki birçok soruna da köklü çözümler getirebilir:

Ölçekleme çözümleri, Blockchain alanını neredeyse sonsuz hale getirir. Ölçeklendirme çözümleri, işlemler için ödeme yapma zorunluluğunu azaltır. Dolayısıyla, her şey Ethereum’da ölçeklense bile, işlem ücretleri o kadar ucuz olur ki Ether çok az değer alır.

Şu anda Ethereum’un önündeki en büyük engellerden biri olan köprü güvenliği, henüz tam olarak güven altında alınamadı. 2022-2023’te hack’lerde çalınan fonların çoğu, köprü tasarım kusurları nedeniyle kaybedildi. Altcoinhaberi.com olarak geçen yıldan bu yana Ethereum köprülerini hedef olan sayısız hack girişimini aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu