Adalet Bakanlığı’ndan Kripto Para Uyarısı: Bunlar Tehlikede!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), son dört yılda sektörde artan suç oranını gerekçe göstererek kripto para alanına yönelik incelemelerini arttırmak istiyor.  FT, 15 Mayıs’ta ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) kripto ekibinin (NCET) kripto piyasasındaki kötü aktörlere karşı baskıları yoğunlaştıracağını açıkladı. Kripto para birimi uygulama ekibinin direktörlüğüne atanan Eun Young Choi, DoJ’un kara para aklamayı mümkün kılmak gibi suçlar işleyen veya bunların gerçekleşmesine izin veren kripto borsalarını, kripto “mikserlerini” ve DeFi platformlarını hedeflediğini söyledi. İşte detaylar…

ABD’den bazı kripto para platformlarına savaş

DOJ’un NCET Direktörü Eun Young Choi, ABD DOJ’un kara para aklamaya izin vermek de dahil olmak üzere kripto piyasasını etkileyen suçlar işleyen kripto borsalarını, şirketleri ve karıştırıcıları hedef aldığını açıkladı. Kripto suçlarının ölçeği son birkaç yılda önemli ölçüde arttığı için kripto piyasasındaki kötü aktörlere karşı baskı yapma sözü veriyor. Financial Times’ın 15 Mayıs tarihli bir haberinde, ulusal kripto para birimi uygulama ekibinin direktörü Eun Young Choi, DOJ’un kötü niyetli oyuncuların suçlarını işlemelerini sağlayan borsalar, mikserler gibi kripto platformlarını çökerteceğini söyledi.

Bu Altcoin Yeni Ortaklık Duyurdu: Fiyatı Fırladı!

Düzenleyici, bunun, bu kötü aktörlerin yasadışı faaliyetlerinden kâr elde etmelerine izin veren diğer işletmeler için caydırıcı olacağını belirtti. Choi şunları söyledi:

Diğer tüm suç aktörlerinin suçlarından kolayca kâr elde etmelerine ve bizim için açıkça sorunlu olan yollarla para kazanmalarına izin veriyorlar. Dolayısıyla bu tür platformlara odaklanarak çarpan etkisi yaratacağımızı umuyoruz.

Bitcoin Dopingiyle Bu 4 Altcoin Hafta İçinde Sıçrayabilir!

DeFi hackerları da DoJ ile yüzleşecek

Geçtiğimiz yıllarda, kötü niyetli oyuncular haksız kazançlarını nakde çevirmek için kripto karıştırıcılarını ve borsalarını giderek daha fazla kullandılar. Bu durum ABD makamlarını Tornado Cash gibi karıştırıcılara yasadışı fonların aklanmasındaki rolleri nedeniyle yaptırım uygulamaya zorladı. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere yaptırımlara rağmen, kötü niyetli oyuncular durmuyor. 30 Nisan’da hackerlar veya suçlular, Tornado Cash’e 1.000’den fazla ETH ve 2.515 BNB aktardı. Yani, protokolün kullanımı yüksek kalmaya devam ediyor.

Choi ayrıca ajansın merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili hacklere, özellikle de köprü hacklerine odaklanacağını belirtti. Direktör, Kuzey Kore destekli bilgisayar korsanlarının bu alandaki yaygınlığı göz önüne alındığında bunun “önemli bir sorun” olduğunu söyledi. Zincir köprüler kripto kullanıcılarının varlıklarını bir Blockchain’den diğerine taşımalarına olanak tanıyor. Chainalysis, bu protokollere yönelik saldırıların geçen yıl 2 milyar dolardan fazla kayba yol açtığını ve saldırıların çoğunun Kuzey Kore destekli bilgisayar korsanlarıyla bağlantılı olduğunu bildirdi.

Santiment Gözleri Bu Altcoin'e Çevirdi: Ani Artış Görüyor!

Kuzey Kore bağlantılı saldırıların yanı sıra, DeFi platformları da çok sayıda istismarın kurbanı oldu. Bu bağlamda raporlar, hackerların Nisan ayında kripto projelerindeki 41 saldırıdan 93,4 milyon dolar çaldığını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu