‘2023’te dört yeni SuperApp uygulaması hayata geçirilecek’

Almanya merkezli bilgi güvenliği şirketi KOBIL’in Kurucusu ve CEO’su İsmet Koyun, SuperApp (Süpeer Uygulama) konusundaki tecrübe ve teknolojilerini 2023 yılında farklı ülkelerde de kullanıma sunacaklarını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi için geliştirdikleri İstanbul Senin uygulamasıyla 2 milyon şahsa ulaştıklarını belirten Koyun, 2023 yılının birinci çeyreğinde Afrika, Avrupa ve Türkiye’de toplam 4 SuperApp projesini hayata geçireceklerini tabir etti. Koyun, şu bilgileri verdi: “Türkiye’de hayata geçirdiğimiz KOBIL İnançlı SuperApp uygulamasını Avrupa’da bir kentle yapmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Bunun yanı sıra tekrar 2023’ün birinci çeyreğinde Türkiye’de kıymetli bir banka ile KOBIL İnançlı SuperApp uygulamasını devreye alacağız. Afrika’da bir banka ile anlaşmalarımızı tamamladık, maksadımız onu da 2023 yılı ikinci yarısında hayata geçirmek. Son olarak yeniden finans ve kent ortak projesi bir muhteşem uygulamayı da dünyada birinci olarak kullanıcılara sunmayı hedefliyoruz.”

‘5 binden fazla şirket ve 100 milyon kullanıcının güvenliği KOBIL’e emanet’

KOBIL’in, 2022 yıl sonu prestijiyle 5 binden fazla şirket ve 100 milyondan fazla kullanıcının güvenliğini sağlayan teknolojiler sunduğunu vurgulayan Koyun, 2022 yılında tüm dünyada giderek yaygınlaşan SuperApp’lere de ağırlaştıklarını hatırlattı. Koyun, teknoloji eserleri üzerinde araştırmalar yapan ve danışmanlık hizmeti veren bu alanda dünyanın önde gelen şirketlerinden Gartner’ın nizamlı olarak yayınladığı “Hype Cycle” araştırmasında, KOBIL’in inançlı SuperApp platformuyla listeye girdiğini belirtti. Koyun, “Geleceğe yönelik umut vadeden teknolojilerin beş ana başlık çerçevesinde değerlendirildiği Gartner Hype Cycles’da KOBIL, ‘Örnek Teknoloji Sağlayıcı’ olarak tanımlandı. Hype Cycle’da KOBIL,ile birlikte Alipay, Grab, Ionic, LINE, Microsoft, PayPay, Paytm, Slack ve WeChat üzere dünya devi teknoloji şirketleri yer alıyor” dedi.

‘SuperApp’ler rekabette fark yaratıyor’

KOBIL’in SuperApp konusundaki farklılığının bu araştırmayla bir defa daha vurgulandığını belirten Koyun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “SuperApp’ler kurumlara rekabetlerinde fark yaratan bir müşteri seyahati tasarlama imkânı sağlıyor. Fonksiyonelliği ve tecrübesi tek bir taşınabilir uygulama içinde pek çok farkla sunabilmek müşteri memnuniyetinin yanında gerçek manada bir dijital dönüşüm muvaffakiyetini beraberinde getiriyor. Günümüzde, en hassas mevzu şahsî dataların korunması. Münasebetiyle harika uygulamalarda güvenlik ögesi son derece değerli. İşte bu noktada bizim farkımız ortaya çıkıyor. Zira birden fazla uygulamayı inançlı ve meselesiz bir formda birleştiren KOBIL’in İnançlı SuperApp’i, uygulamayı kullanan pek çok şirket ve kamu kurumuna ekstra güvenlik sunarken gelir akışı yaratıyor ve dijital iş süreçlerini hızlandırıyor. Şirketlerin artık ısmarlama bir SuperApp geliştirmek için vakit yahut efor harcamasına gerek yok. Gerçekleştireceğimiz iş birlikleri çerçevesinde şirketler, gayeye yönelik SuperApp’lerini birkaç gün içinde başlatabiliyor ve müşterilerinin iş süreçlerini etkilemeden tek bir düğmeye basarak güncellemeler yapabiliyor.”

Başa dön tuşu