17 Kripto Para Yasası Görüşülüyor! Neleri Kapsıyor? – Altcoinhaberi.com

Güney Kore şu anda kripto para birimiyle ilgili 17 yasayı değerlendiriyor ve en çok tartışılanlardan biri İlk IEO (İlk Borsa teklifi) yasası. Düzenlemelere neleri kapsıyor? İşte ayrıntılar…

Güney Kore, kripto para birimiyle ilgili 17 yasayı değerlendiriyor!

Yerel haber kaynağı Sedaily’deki bir makaleye göre Güney Kore hükümeti, borsaların projeleri daha iyi yönetebileceğine ve işlem istikrarını iyileştirebileceğine ve sonuçta daha sağlıklı bir piyasa sağlayabileceğine inandığı için IEO mevzuatını teşvik etmeye hevesli.

Kripto paraların kurumsallaşmasının yönünü tartışmak için akademi ve endüstriden uzmanlar yakın zamanda Seul’deki ‘DCON 2023: Sağlıklı Piyasa Yaratımı için Dijital Varlık Konferansı’nda bir araya geldi. Kore Ekonomik Hukuk Derneği, Seul Ulusal Üniversitesi Ekonomik İnovasyon Merkezi ve Dunamu tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte kripto para piyasasının ticari özellikleri ve pazar tanımı, IEO hakkında makul düzenleyici araştırmalar ve Token Menkul Kıymet İhracı (STO) dağıtım sisteminin temel içerikleri ve etkileri tartışıldı.

Uzmanlar, kripto paralara özel yönetmeliklerin oluşturulmasında hem fikirler

Konferans sırasında Seul Ulusal Üniversitesi’nden Profesör Sang-Sang Lee, kurumsallaşmanın yalnızca kripto paraların piyasa payını yansıtmaması gerektiğini, aynı zamanda borsaların denizaşırı ülkelerden gelen rekabetçi baskıya maruz kalıp kalmadığını da dikkate alması gerektiğini savundu.

Konkuk Üniversitesi’nden Profesör Byeong-Eon Kim, Digital Asset Exchange Council (DAXA) merkezli kripto para borsalarının öz düzenlemesinin düzgün çalıştığı gerekçesiyle IEO’ya izin verilmesi gerektiğini öne sürdü. Bu arada araştırmacı Gap-Rae Kim, dağıtım sisteminin token menkul kıymetleri kurumsallaştırırken Blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiğini öne sürdü.

Krizde Hangi Kripto Paralar Alınır? Ünlü Şirket İsim Verdi!

Dunamu’nun CEO’su Seok-Woo Lee, derinlemesine tartışıldığını ve kripto para piyasasına daha geniş bir perspektiften bakmanın önemli olduğunu belirterek IEO mevzuatı için izin istedi.

Genel olarak uzmanlar, kripto paraların ve piyasanın benzersiz özelliklerini yansıtan yasa ve yönetmelikler oluşturmanın gerekli olduğu konusunda hemfikirler. Şu anda Ulusal Meclis tarafından kabul edilmeyi bekleyen 17 yasa tasarısıyla, Güney Kore’nin kripto para birimini nasıl kurumsallaştıracağı ve ileriye dönük piyasayı nasıl düzenleyeceği henüz belli değil.

Güney Kore, diğer ülkelere kripto para birimlerine daha ılımlı yaklaşıyor

Kripto paralara yönelik yasal düzenlemeler dünya genelinde farklılık gösteriyor. Örneğin, Çin ve Hindistan kripto paraları sınırlandırmaya yönelik yasalar çıkardı, Japonya kripto borsalarını denetlemeye başladı ve ABD kripto paraları vergilendirmeye başladı. Kısacası, kripto para birimleri finansal piyasalarda giderek daha fazla yer edinirken, yukarıda belirtilen ılımlı bakış açısı, Güney Kore’nın düzenlemeler konusunda daha destekleyici adımlar atacağını doğruluyor.

Bu 2 Kripto Para Yasası Meclisten Geçti! İşte Detaylar

Altcoinhaberi.com olarak kripto paraların düzenlenmesine yönelik en son adımlara bu sayfada yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu