10’dan Fazla Bilen Analist, dYdX ve Bu 2 Coini Satıyor!

Kripto para piyasası, lider kripto Bitcoin’in 29 bin doların üzerine çıkmasıyla yeni bir aşamaya geçmiş gibi görünüyor. Fantom ve dYdX gibi altcoin’ler de çoğunlukla Bitcoin’e benzer bir rota izliyor. Bu ortamda isabetli dip tahminleriyle tanınan bir trader ve analist, Fantom ve iki altcoin’in kripto piyasası için uyarı işaretleri verdiğini söylüyor.

Analist: GRT, FTM ve DYDX satış olayının eşiğinde!

Bitcoin (BTC), 28 bin dolar çevresindeki direncini koruduktan sonra, yeni bir hamle ile 29 bin dolar sınırını geçti. Altcoin’ler de genel olarak lider kriptoyu takip ederek, yeşil bölgede ilerliyor. Smart Contracter takma adlı Bitcoin’in 2018 ayı piyasasının dibini öngören bir kripto analisti, üç altcoin’in kripto piyasalarının geri kalanı için uyarı işaretleri verdiğini söylüyor. Analistin başarılı tahminleri için Altcoinhaberi.com’un bu makalesine göz atınız.

Danışmanlık Devi: Paranız Sadece Bu Kripto Paralarda Olsun!

Analist, Fantom (FTM), The Graph (GRT) ve dYdX (DYDX) grafiklerini inceledikten sonra sonra kripto varlıklarını azalttığını belirtiyor. Smart Contracter’a göre, bu üç altcoin bir satış olayının eşiğinde gibi görünüyor. Analist, bu görüşünü şu şekilde ifade ediyor:

Paskalya nedeniyle son birkaç gündür herhangi bir grafiğe bakmadım, ama aslında düzgün bir tarama yaptıktan sonra şimdi biraz pozisyon azalttım. Piyasanın geri kalanı için uyarı işaretleri veriyor olabilecek pek çok altcoin’de epeyce ayı bayrağının kırıldığını görüyorum.

Smart Contracter’ın penceresinden altcoin’lerin teknik görünümü

Analistin grafiğine bakıldığında, lider altcoin Ethereum rakibi Fantom’un ayı bayrağının diyagonal desteğini çoktan aldığı ve bir sonraki desteğin 0,386 dolar civarında olduğu görülüyor. Basın zamanında FTM, günlük bazda %2,57 artışla 0,466 dolardan işlem görüyordu.

DYDX
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Smart Contracter, daha sonra Blockchain endeksleme protokolü The Graph’a geçiyor. Kripto analisti GRT’nin bir ABC düzeltici dalgasının ortasında olduğunu ve 0,12 dolarlık bir aşağı yönlü hedefle bir ayı bayrağında işlem gördüğünü gösteren bir grafik paylaşıyor.

DYDX
Kaynak Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında GRT, son 24 saat içinde %2,57 kazançla 0,1466 dolardan el değiştiriyordu.

Analist, son olarak merkezi olmayan borsa dYdX’e göz atıyor. Smart Contracter, altcoinin bir ayı bayrağından çoktan ayrıldığını göstermek için bir grafik paylaşıyor.

DYDX
Kaynak Smart Contracter / Twitter

Basın zamanında DYDX, son 24 saat içinde %2,7 artışla 2,52 dolardan işlem görüyordu. CoinMarketCap listesinde 100. sırada yer alan altcoin, 2021 Eylül ayında 27,78 dolara ulaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bununla birlikte, 2022 ayı piyasasında sert düşüşler gören DYDX, mevcut durumda zirvesinden %90 aşağıda bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu