102 Altcoin Çifti Değil! Bu 10’unu Delist!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e karşı açılan son davaya cevaben, borsanın ABD kolu Binance.US, listeden çıkaracağı işlem çifti sayısında güncellemeler yaptı. İşte Bitcoin ve altcoin borsasındaki en son duyurular…

Binance için bu altcoinler için duyuru geldi

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi davanın duyurulmasının ardından Binance.US başlangıçta 102 işlem çiftini listeden çıkaracağını belirtti. Ancak, topluluktan gelen geri bildirimleri dikkate alan borsa, kullanıcılar için önemlerini göz önünde bulundurduğuna işaret etti. Tether (USDT) kategorisindeki tüm işlem çiftlerini korumaya karar verdi. Bu güncellemenin bir sonucu olarak, listeden çıkarılacak işlem çifti sayısı 102’den 10’a düştü. Delist çiftleri şu:

  • ATOM/BTC
  • BCH/BTC
  • DOT/BTC
  • LRC/BTC
  • MANA/BTC
  • UNI/BTC
  • VET/BTC
  • XTZ/BTC
  • HBAR/BUSD
  • ONE/BUSD
Binance'den Ronin ve 30 Altcoin İçin Son Dakika Duyurusu!

Bu çiftler bugün akşam saatlerinde platformdan kaldırılacak. Binance.US, Convert ve OTC Trading Portal hizmetleriyle ilgili başka bir güncelleme yapmadı. Convert hizmeti, bir önceki güncellemede duyurulduğu gibi 226 işlem çiftini desteklemeye devam edecek. Convert hizmeti için maksimum işlem tutarı 10.000 dolar olarak kalmaya devam edecek. OTC ve Convert için desteklenen varlıklar arasında USD, USDT, USDC, BNB, ETH, BTC, FET, ATOM, APT, MATIC, LTC, DOGE, SHIB, FTM, APE, SOL, LINK, ADA, DOT, GALA ve AVAX bulunmakta.

Binance.US, kullanıcılarına varlıklarının platformda güvende olduğunu söylüyor. Ayrıca para yatırma ve çekme işlevlerinin bu değişikliklerden etkilenmediğini garanti ediyor. Revize edilen listeden çıkarma planları ve alım satım hizmetlerinde yapılan ayarlamalar, Binance.US’nin düzenleyici ortama uyum sağlama ve yasal gerekliliklere uyum sağlama çabalarının bir parçası. Borsa, kullanıcıları için sorunsuz bir alım satım deneyimini sürdürüyor. Ayrıca altcoin borsası, bu yasal zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor. Bu sırada topluluğunun ihtiyaçlarına ve geri bildirimlerine öncelik verdiklerini söylüyor.

Duyuruldu Binance'den AAVE ve Bu Coinler İçin Delist Kararı!

Neler olmuştu?

Binance.US için işlem çiftlerine ilişkin karar, SEC’in borsayı bir davayla eleştirmesinden kısa süre sonra geldi. Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi komisyon 5 Haziran’da Binance, ABD platformu ve CEO Changpeng Zhao aleyhine kayıtsız menkul kıymet işlemleri nedeniyle dava açtı. Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde görülen davaya göre, Binance bir menkul kıymetler borsası olarak kayıt yaptırmadı.

Bu nedenle ABD’de yasadışı olarak faaliyet gösterdi. Binance’e karşı, staking programı, BNB ve BUSD tokenlerinin satışı ve Simple Earn ve BNB Vault ürünleri de dahil olmak üzere 13 suçlama vardı. ABD düzenleyicisi, Binance ve diğer sanıkların kendi ceplerini zenginleştirirken yatırımcıları riske attığını da ekledi. Ayrıca SEC, Binance ve ABD tüzel kişiliği BAM Trading’in Binance. US’i bir borsa komisyoncusu ve takas kurumu olarak kaydettirmediğini iddia etti.  Binance’e yönelik saldırıdan yaklaşık 24 saat sonra SEC de benzer iddiaları öne sürerek Coinbase’in peşine düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu